Aktualność

Rafakowcy na XVII Mistrzostwach Polski Energetyków w Narciarstwie Alpejskim 23 stycznia 2016

W mroźny sobotni dzień, 23 stycznia br. w Wiśle, odbyły się XVII Mistrzostwa Polski Energetyków w Narciarstwie Alpejskim. W zmaganiach udział wzięło prawie 130 osób, w tym pracownicy RAFAKO S.A. Najlepszy wynik osiągnęła Katarzyna Skrzypiec, zdobywając III miejsce w kategorii K1.

Skrzący mróz, świecące słońce i wspaniała atmosfera - tak podsumować można tegoroczną edycję Mistrzostw Polski Energetyków w Narciarstwie Alpejskim, które odbyły się w przepięknej zimowej aurze. Zapaleni narciarze, zawodowo związani z szeroko pojętą branżą energetyczną, walczyli na stoku w Wiśle. Wśród zawodników nie mogło zabraknąć również silnej drużyny RAFAKO S.A.

 - Dzisiejszą imprezę można uznać za jak najbardziej udaną. Warunki dopisały a ekipa RAFAKO spisała się przyzwoicie, choć konkurencja jest naprawdę mocna i to trzecie miejsce zostało wywalczone z dużym trudem - mówi Piotr Karaś, Dyrektor Biura Marketingu RAFAKO S.A.   
- Pierwsze zawody pracownicze za nami. Przed nami kolejne imprezy branżowe i pracownicze, w tym zmagania rowerowe, czyli zawody cyklu Bike Maraton oraz Mistrzostwa Energetyków w kolarstwie górskim w Krakowie. Zorganizujemy także zawody kajakowe dla pracowników i członków ich rodzin, no i oczywiście przed nami wiele imprez biegowych, w tym raciborski RAFAKO Półmaraton, na który pracownicy spółki szykują mocną ekipę - dodaje P. Karaś. 

Katarzyna Skrzypiec, zdobywczyni III miejsca w kategorii K1 przyznała, że osiągnięty wynik to dla niej wspaniałe wyróżnienie. - Uważam, że w obu zjazdach pojechałam bardzo dobrze. Oczywiście, zawsze jest coś do poprawienia. To mój pierwszy kontakt z nartami w tym sezonie, więc stać mnie na dużo więcej. Natomiast sama trasa zjazdu była bardzo dobra - wyjaśnia Katarzyna Skrzypiec, Kierownik Projektu w RAFAKO S. A.

Debiutująca w tym roku Małgorzata Suchy, nie kryła zadowolenia z udziału w swoich pierwszych mistrzostwach.  - Jestem debiutantką na dzisiejszych zawodach dlatego przyznać muszę, że nadal jestem w wielkim szoku. Myślałam, że nie dam rady ale wszystko dobrze się kończyło. Jestem z siebie zadowolona. Tym bardziej, że slalom nie należał do najlżejszych. Oprócz narciarstwa lubię bieganie oraz siłownię - mówi Małgorzata Suchy z Oddziału RAFAKO S.A. w Pszczynie. 

- Pierwszy zjazd potraktowałem asekuracyjnie. Nie znałem trasy i nie wiedziałem co mnie czeka. Natomiast przy drugim, pozwoliłem sobie na nieco więcej i poprawiłem czas o sekundę z czego bardzo się cieszę - powiedział Łukasz Kocurek z Oddziału RAFAKO S.A. w Pszczynie. - Trasa wyścigu była bardzo dobrze przygotowana. Drugi przejazd poszedł mi dużo lepiej niż pierwszy. Dodam także, że mieszkam niedaleko więc zdarzało mi się już jeździć na tym stoku - dodał Grzegorz Brożek, Dyrektor Wytwórni Kotłów w RAFAKO S.A.

Jak przyznaje Jerzy Kozłowski, który narciarstwo uprawia już od ponad 30 lat, zarówno trasa, pogoda, jak i atmosfera były na najwyższym poziomie. - Moje wrażenia są bardzo pozytywne. Piękna zima, świetna trasa, dobra zabawa - tak w skrócie mogę podsumować dzisiejsze zmagania. To moje drugie zawody z Federacją Energetyków. Na nartach jeżdżę już bardzo długo. Przynajmniej dwa razy w roku udaję się w Alpy. Narciarstwo to dla mnie wspaniała forma odpoczynku i spędzania czasu. Co tu dużo mówić, kocham narty! - mówi Jerzy Kozłowski, Szef Serwisu Elektrofiltrów w RAFAKO S.A. 

Jak natomiast wspomina mistrzostwa Łukasz Noga? - W Mistrzostwach Energetyków biorę udział już szósty bądź siódmy raz. Narciarstwo uprawiam od 25 lat i jestem samoukiem. Preferuję jazdę slalomową. Dzisiejsze zawody uważam za udane, choć czas mógłby być nieco lepszy - wyjaśnia Łukasz Noga, projektant w Dziale Odazotowania RAFAKO S.A.

Wyśmienitą i sportową atmosferę w trakcie zawodów od 17 lat niezmiennie zapewnia Federacja Sportowa „Energetyk”, na czele której stoi Marek Gralec. - Zawody, jak co roku, są na bardzo wysokim poziomie. Zawodnicy znani, faworyci też. Pogoda dopisała, było mroźnie, czyli tak jak powinno być na jazdę na nartach. RAFAKO S.A., które jest jednym z założycieli Federacji „Energetyk” oraz  jej członkiem, znam od kilkudziesięciu lat. Z ręką na sercu mogę przyznać, że jest to jedna z najbardziej usportowionych firm. Co więcej, RAFAKO zawsze plasuje się w strefie medalowej i około medalowej, co jest wspaniałe - podsumował na koniec Prezes Zarządu Federacji Sportowej „Energetyk”, Marek Gralec.

Oficjalne wyniki: link  

Klasyfikacja drużynowa: link 

Obszerna footrelacja znajduje się na oficjalnym fanpage firmy RAFAKO S.A.

« WSTECZ