komunikat prasowy

Puchar Prezydenta Miasta Racibórz dla Effectora Kielce 6 października 2015

Zakończył się trwający 4 dni Międzynarodowy Turniej w Piłce Siatkowej o Puchar Prezydenta Miasta Racibórz. Po zaciętym pojedynku pierwsze miejsce w rozgrywkach wywalczyli Effector Kielce, pokonując faworyta tych rozgrywek Berlin Recycling Volleys. RAFAKO S.A. było partnerem wydarzenia.

Zakończył się trwający 4 dni Międzynarodowy Turniej w Piłce Siatkowej o Puchar Prezydenta Miasta Racibórz. Po zaciętym pojedynku pierwsze miejsce w rozgrywkach wywalczyli Effector Kielce, pokonując faworyta tych rozgrywek Berlin Recycling Volleys. RAFAKO S.A. było partnerem wydarzenia. 

Przez 4 dni, od 1 do 4 października Racibórz był stolicą siatkarskich zmagać. RAFAKO S.A., firma słynąca z zaangażowania w działalność sportową oraz organizację imprez o takim charakterze tym razem została partnerem Międzynarodowego Turnieju w Piłce Siatkowej o Puchar Prezydenta Miasta Racibórz. 

Turniej miał wymiar międzynarodowy. Na parkietach w Arenie RAFAKO i hali sportowej w Rudniku stoczono łącznie 9 interesujących spotkań. Rozgrywki odbywały się w 2 grupach, tak aby mecze rozgrywały się „każdy z każdym”. Na parkiecie zobaczyliśmy sześć drużyn: ZAKSA Kędzierzyn- Koźle, Jastrzębski Węgiel, Dukla Liberec (Mistrz Czech), Berlin Recycling Volleys (V-ce Mistrz Niemiec, brązowy medalista Ligi Mistrzów), Effector Kielce, Shan Dong Shanghaj (V-ce Mistrz Chin).  

Każdego dnia rozgrywek trybuny zapełnione były kibicami piłki siatkowej, a na boiskach toczyły się ciekawe mecze. Najwięcej emocji było w niedzielę, bowiem wtedy odbywały się decydujące pojedynki. Spektakularne zwycięstwo odniosła drużyna Effector Kielce, pokonując faworyta rozgrywek Berlin Recycling Volleys. - Nie spodziewaliśmy się takiego wyniku, tym bardziej, że przeciwnicy byli naprawdę silni. Najtrudniejszą przeprawą był mecz z Chinami, za to z Berlinem grało się naprawdę dobrze. Dla nas ten turniej był przede wszystkim doskonałym sprawdzianem przed zbliżającym się sezonem – mówi Sławomir Jungiewicz, kapitan zwycięskiej drużyny Effectora Kielce. S. Jungiewicz został również najlepszym zawodnikiem turnieju (MVP).

Walka o trzecie miejsce była równie zacięta co finał. O ostatnie miejsce na podium walczyli Jastrzębski Węgiel z Shan Dong Shanghaj. Ostatecznie jastrzębianie wygrali, a Chińczycy musieli zadowolić się czwartym miejscem. 

Ciekawie wyglądała rywalizacja o 5 miejsce w rozgrywkach. Stoczyli ją między sobą kędzierzyńska ZAKSA z Duklą Liberec. Po zaciętym, ale wyrównanym meczu wygrała ZAKSA, drużyna sponsorowana przez RAFAKO S.A. – Do końca nie jesteśmy zadowoleni z wyniku, ale daliśmy z siebie wszystko co mogliśmy. Przed nami jeszcze sporo pracy, musimy doszlifować formę. Sam turniej zorganizowany był na wysokim światowym poziomie. Ciekawe drużyny i ostra rywalizacja. Wspaniały sprawdzian przed rozpoczęciem rozgrywek ligowych – przyznaje Sławomir Stolc, zawodnik kędzierzyńskiej ZAKSY, grający na pozycji przyjmującego. Organizację turnieju chwali również inny zawodnik ZAKSY – Michał Kozłowski. – Te rozgrywki to dla naszej drużyny sparingi z doskonałymi drużynami. Nie jesteśmy jeszcze w komplecie. Nie ma z nami czołowych zawodników, dlatego ten turniej to też dobre przetarcie dla zawodników nie grających w pierwszym składzie – mówi Michał Kozłowski, rozgrywający ZAKSY. – Podczas gry pojawiło się dużo błędów, co oznacza, że jeszcze wiele treningów przed nami. Ponadto zabrakło 6 czołowych zawodników, grających w reprezentacji Polski. Cały turniej oceniam bardzo pozytywnie. Doskonała organizacja, silni przeciwnicy. Najtrudniejsze starcie było z Chińczykami, musieliśmy mocno kombinować i szybko reagować. Ostatecznie zajęliśmy 5 miejsce, nie jest źle, ale zawsze mogło być lepiej – komentuje Dominik Witczak, atakujący kędzierzyńskiej ZAKSY.  


Międzynarodowy turniej był nie tylko wydarzeniem dla zagorzałych kibiców piłki siatkowej, ale dla całych rodzin, co dało się zauważyć na trybunach. - Cieszymy się, że w drugim roku naszego turnieju Arena RAFAKO pękała w szwach. O takie siatkarskie święto właśnie nam chodziło. Można powiedzieć, że raciborzanie udowodnili,  że są świetnymi zapalonymi kibicami i potrafią przekazywać pasję do tego sportu kolejnym pokoleniom. Były rodziny z dziećmi, zawodnicy RAFAKO, goście z różnych miast Polski, z Czech a nawet jedna osoba, która przyleciała na nasz turniej z Finlandii – mówi z zadowoleniem Jakub Michalak, inicjator turnieju, manager VolleyPRO management.

Podsumowanie meczu
Nagrody drużynowe:
I miejsce: Effector Kielce
II Berlin Recycling Volleys
III Jastrzębski Węgiel
IV Shan Dong Shanghaj
V ZAKSA Kędzierzyn Koźle 
VI Dukla Liberec

Nagrody indywidualne:
Najlepszy Atakujący – Maciej Muzaj, Jastrzębski Węgiel
Najlepszy Blokujący- Patryk Czarnowski, ZAKSA Kędzierzyn- Koźle
Najlepszy Przyjmujący- Adrian Buchowski, Effector Kielce
Najlepszy Zagrywający- Sebastian Kühner, Berlin Recycling Volleys
 Najlepszy Rozgrywający – Li Ming, Shan Dong Shanghaj
MVP najlepszy zawodnik turnieju – Sławomir Jungiewicz

Wyniki Finałów:
Effector Kielce - Berlin Recycling Volleys 3:0 (25:16, 25:21, 25:20) 
Shan Dong Szanghaj - Jastrzębski Węgiel 1:3  (24:26, 18:25, 25:22, 20:25) 
Dukla Liberec - ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 1:3 (17:25, 25:13, 20:25, 22:25)

« WSTECZ