komunikat prasowy

Uroczyste zakończenie kursu "Inżynier Projektu" 14 grudnia 2016

- Naszym pracownikom oferujemy ciągły rozwój, a kursy takie jak ten, gwarantują podniesienie kwalifikacji. Chcemy być ciągle na topie, aby móc odpowiadać potrzebom rynku - powiedział Krzysztof Burek, wiceprezes Zarządu RAFAKO S.A. w trakcie uroczystego rozdania dyplomów z okazji zakończenia kursu dokształcającego - Inżynier Projektu. Przedsięwzięcie odbywało się przy współpracy z Politechniką Śląską.

Od marca do grudnia, w Politechnice Śląskiej w Katowicach odbywał się kurs dokształcający -Inżynier Projektu w którym udział wzięło 48 pracowników RAFAKO S.A. Zajęcia kierowane były do inżynierów którzy zajmują się, bądź planują związać swoją karierę zawodową z zarządzaniem projektami oraz dużymi inwestycjami. 

W środę, 14 grudnia, w Pałacyku RAFAKO odbyło się uroczyste wręczenie dyplomów z okazji zakończenia kursu. W tak ważnym wydarzeniu, udział wzięli przedstawiciele Politechniki Śląskiej oraz Zarządu RAFAKO S.A. - My jako firma, oferujemy swoim pracownikom stały rozwój, co jest obecnie koniecznością. Mam tutaj na myśli specjalistyczne szkolenia związane z projektowaniem, zarządzaniem oraz częścią finansową ale także szkolenia przekrojowe. Osobiście bardzo się cieszę, że  w gronie tych 48 osób, które otrzymały dyplomy są pracownicy wielu działów RAFAKO. Pośród nich są nie tylko projektanci ale także osoby zaangażowane w realizację, handel oraz produkcję, co świadczy o tym, że zainteresowanie kursem było spore – mówił Krzysztof Burek, Wiceprezes Zarządu RAFAKO S.A. - Tego typu przedsięwzięcia to przede wszystkim podniesienie kwalifikacji. Chcemy być ciągle na topie, aby móc sprostać wymogom rynku. Pracownik, który nieustannie zwiększa swoje kompetencje oraz uzupełnia wiedzę jest pracownikiem świadomym a przez to bardziej wartościowym dla RAFAKO, co w  rezultacie może przełożyć się na awans zawodowy – powiedział Krzysztof Burek, wiceprezes RAFAKO S.A.

- Kurs dokształcający Inżynier Projektu w którym udział brali pracownicy naszej firmy, dedykowany był przede wszystkim inżynierom. Mam tutaj na myśli osoby, które zajmują się, bądź dopiero będą się zajmować zarządzaniem projektami oraz dużymi inwestycjami, aby mieć ugruntowaną wiedzę zarówno techniczną, jak i organizacyjną. Szkoleniem objętych zostało 48 osób z biur projektowych, handlowych, realizacyjnych oraz zakupowych. Cieszymy się bardzo, że kurs ukończyli wszyscy, uzyskując przy tym bardzo dobre wyniki. Wiemy, że wiedza, która zdobyli na pewno przyda się w ich pracy – mówiła Anna Zembaty – Łęska, Dyrektor Departamentu Zarządzania Personelem RAFAKO S.A.

Tego dnia, jednym z wręczających dyplomy był Krzysztof Wodarski, Dziekan Wydziału Organizacji i Zarządzania Politechniki Śląskiej -  Bardzo się cieszę, że miałem dziś okazję wręczyć dyplomy absolwentom szkolenia. Kurs, którego część organizowaliśmy na Politechnice Śląskiej poświęcony był problemowi zarządzania projektem. Wiedza mieszcząca się w tym pojęciu jest obecnie niezwykle potrzebna kadrze, w szczególności tej menadżerskiej, w różnych instytucjach. Kształtuje ona umiejętności organizacji procesu zarządzania projektem, jak i przedsięwzięciem każdego typu – powiedział dr hab. inż. Krzysztof Wodarski, dziekan Wydziału Organizacji i Zarządzania Politechniki Śląskiej. 

O współpracy Politechniki Śląskiej z RAFAKO S.A. opowiedział prof. dr hab. inż. Janusz Kotowicz,  Prorektor ds. Współpracy z Otoczeniem Społeczno-Gospodarczym Politechniki Śląskiej  – Współpraca naszej uczelni z firmą RAFAKO S.A. trwa już od wielu lat. Na koncie mamy realizację wielu wspólnych projektów, jak na przykład organizacja jednej z największych konferencji kotłowych na świecie, jak i liczne kursy oraz szkolenia – powiedział prof. dr hab. inż. Janusz Kotowicz.  - Cieszymy się, że RAFAKO S.A., które jest firmą znaną na świecie, skorzystało z naszych usług. Wiedza którą posiadamy oraz kompetencje, które jesteśmy w stanie podnieść wśród kadry, mogą przydać się w trakcie realizacji licznych kontraktów. Co więcej, kwalifikacje te dotyczą pewnych standardów w zarządzaniu projektami, ale również ekonomicznej efektywności zadań inwestycyjnych oraz problemów zarządzania ryzykiem. Muszę przyznać, że pracownicy RAFAKO S.A. byli bardzo wymagającymi kursantami. Ich zaangażowanie w trakcie szkolenia było godne podziwu. Zadawali mnóstwo pytań, często niełatwych. Bardzo wyraźnie było widać, że ich celem jest przełożenie tego czego się uczą w ramach zarządzania projektami, na działalność profesjonalną i praktyczną – dodał prof. Janusz Kotowicz. 

O swoich wrażeniach po zakończeniu kursu dokształcającego opowiedziało dwóch jego absolwentów. – Na kurs składały się dwa bloki tematyczne: inżynieryjny i zarządzanie. Poziom szkolenia oceniam bardzo dobrze. Uważam, że dzięki tego typu przedsięwzięciom mamy szansę rozwijać się i podnosić kompetencje, co jest niezwykle istotne – powiedział Daniel Cygan z RAFAKO S.A. absolwent kursu. – Wiedza, którą zdobyliśmy z pewnością przyda się w naszej pracy. Informacje związane z zarządzaniem projektem są dla nas kluczowe, ponieważ dzięki temu wiemy jak obecnie pracują menadżerowie projektu. Bardzo się cieszę, że RAFAKO wraz z Politechniką Śląską dało nam możliwość skorzystania z takiego kursu – wyjaśnił Tomasz Jacewicz z RAFAKO S.A.

ZOBACZ WSZYSTKIE