komunikat prasowy

RAFAKO wspiera polską transplantologię 21 września 2016

W sobotę, 17 września 2016 roku w warszawskich Łazienkach Królewskich odbył się 9. Bieg po Nowe Życie, przedsięwzięcie sportowo-rekreacyjne, którego celem jest pokazanie, jak ważne jest ratowanie życia dzięki transplantacji organów. RAFAKO S.A. jest jednym ze stałych partnerów tej cyklicznej imprezy.

W imprezie biorą udział zarówno biorcy, jak i dawcy organów, dzięki którym ci pierwsi mogą żyć i normalnie funkcjonować w społeczeństwie. Co więcej, osoby z przeszczepionymi organami udowadniają, że ich życie po transplantacji nie jest bierną egzystencją, lecz jest pełne aktywności, w tym niezwykłej często aktywności fizycznej. Wśród uczestników Biegu są osoby, które po przeszczepie wielokrotnie udowadniały, że niemożliwe nie istnieje, startując w maratonach, zdobywając trudne górskie szczyty, rywalizując jak równy z równym z pełnosprawnymi sportowcami w różnorodnych dyscyplinach. 

W Biegu po Nowe Życie udział biorą również znane osoby ze świata sportu i kultury, którzy przyciągając publiczność oraz dziennikarzy, sprawiają, że to ważne przesłanie o potrzebie wspierania polskiej transplantologii dociera do jak największej rzeszy społeczeństwa. Wśród uczestników Biegu, oprócz jej najważniejszego ambasadora i inicjatora Przemysława Salety są tak znane nazwiska jak Szymon Ziółkowski, Grażyna Torbicka, Agata Młynarska, Olgierd Łukaszewicz, Ewa Kuklińska, Andrzej Pągowski i wiele innych znanych osób, które przyłączyły się do tej szlachetnej akcji.

Podczas 9. Biegu zorganizowano ponadto skuteczną próbę bicia Rekordu Guinnessa w największej liczbie osób uczestniczących w profesjonalnej lekcji Nordic Walking. Do bicia tego rekordu zgłosiło się ponad 600 osób, dokładna liczba osób zostanie wkrótce oficjalnie opublikowana na stronach Księgi Rekordów Guinnessa.

Sam Bieg po Nowe Życie po raz pierwszy odbył się w zmienionej formule. Do tej pory była to rywalizacja 3-osobowych sztafet nordic walking, w skład których wchodziła gwiazda, osoba po przeszczepie oraz przedstawiciel sponsora. Tym razem czas nie był mierzony, cała 3-osobowa sztafeta wyruszała na trasę razem, a do nich dołączały osoby bijące wcześniej Rekord Guinnessa. Przez Park Łazienkowski maszerowały więc całe grupki osób z gwiazdami ekranu na czele. Była więc okazja do integracji, wspólnych rozmów i pamiątkowych zdjęć. Formuła ta była również atrakcyjniejsza dla widzów zgromadzonych przy trasie marszu, którzy mogli dopingować duże barwne grupy maszerujących osób. 

Wsparcie polskiej transplantologii wpisuje się w szereg innych działań na rzecz ochrony zdrowia i propagowania zdrowego trybu życia zarówno przez RAFAKO, jak i Fundację PBG. Inicjatywy na rzecz ochrony zdrowia oraz popularyzacji sportu i rekreacji wspierane są zarówno na szczeblu lokalnym, jak i w skali całego kraju. 

ZOBACZ WSZYSTKIE