komunikat prasowy

DRUŻYNA RAFAKO W BIEGU BEZ GRANIC 13 maja 2015

Już po raz ósmy w Raciborzu odbył się „Bieg bez granic”. W tym roku we wszystkich kategoriach wystartowało blisko 500 zawodników, wśród których była też reprezentacja RAFAKO.

Już po raz ósmy w Raciborzu odbył się „Bieg bez granic”. W tym roku we wszystkich kategoriach wystartowało blisko 500 zawodników, wśród których była też reprezentacja RAFAKO.

„Bieg bez granic” tradycyjnie odbył się 3 maja. To impreza sportowo-rekreacyjna. Uczestnicy biegną ulicami Raciborza. Impreza rozpoczęła się Biegiem Młodzieżowym oraz Nordic Walking na dystansie 3,7 km. Kulminacyjnym punktem imprezy był Bieg Główny na 10 km. Pobiegło w nim ponad 300 zawodników.
 

RAFAKO S.A. w Biegu Głównym reprezentowała 16-osobowa drużyna: Gabriela Sobczyk, Magdalena Woskowska oraz Paweł Klinik, Jan Wilczek, Grzegorz Bulenda, Piotr Kędzior, Krzysztof Jeremicz, Ryszard Baran, Paweł Zalewski, Paweł Szot, Radosław Szymiczek, Roman Krupa, Zbigniew Szewczuk, Bartosz Główka, Rafał Rydzak i Piotr Sienkiewicz.


Warte uwagi jest to, że po raz pierwszy w historii biegu pracownicy Spółki, oprócz generalnej, byli także klasyfikowani w dodatkowej kategorii RAFAKO i rywalizowali o Puchar Prezesa RAFAKO S.A.
 

- Start naszej drużyny oceniam bardzo dobrze, wiele osób pobiło swoje życiowe rekordy – podsumował tegoroczny bieg Krzysztof Jeremicz, szef drużyny RAFAKO. - W naszej firmie biega dużo więcej osób. Generalnie rafakowcy są bardzo aktywni w wielu dyscyplinach sportowych takich jak np. narty czy rowery. Gorąco zachęcam do przyłączenia się do nas. Trenujemy pod okiem profesjonalnej trenerki – Beaty Szyjki. Same treningi nic nie kosztują, a w ten sposób można nie tylko zadbać o swoją kondycję, ale też uczestniczyć w prestiżowych zawodach  - zachęca K. Jeremicz.

Wszystko zaczęło się 5 lat temu, od znajomości z Gabrielą Sobczyk, która obecnie jest najbardziej doświadczoną biegaczką w zespole. Uczestniczyła już nie tylko w wielu zawodach, ale też maratonach. - Wystartowaliśmy we dwoje w Mistrzostwach Energetyków w biegu na 10 km. Rok później było nas już czworo, potem ośmioro. W tym roku startujemy w 12-osobowym składzie. Mamy w planach kolejne zawody. Nasi reprezentanci startowali już w tegorocznym maratonie w Krakowie. Co ważne, możemy liczyć na wsparcie Zarządu RAFAKO. Mamy przyznany nam budżet, dzięki któremu m.in. wkrótce będziemy mieć drużynowe stroje -  opisuje lider rafakowskiej drużyny.

- Trenujemy wspólnie od 3 lat. Rafakowcy to świetna, zgrana drużyna. Razem przygotowujemy się do startów w zawodach, w tym także w maratonach – mówi Beata Szyjka, trenerka drużyny, zadowolona z wyników swoich podopiecznych. Co ciekawe, każdy i to bezpłatnie, może trenować pod okiem Beaty Szyjki. W każdą sobotę, na stadionie OSiR w Raciborzu, o godz. 9.30 odbywają się treningi w ramach akcji „Trójki” Polskiego Radia „Biegam bo lubię”. Jak przekonuje trenerka, to dobra okazja nie tylko dla tych, którzy już biegają, ale także dla wszystkich, którzy dopiero chcą rozpocząć przygodę z tym sportem. Z osobami, które są na wyższym poziomie zaawansowania, w tym z członkami drużyny rafakowskiej, Beata Szyjka trenuje 3 razy w tygodniu. 

W klasyfikacji generalnej, zarówno w kategorii kobiet jak i mężczyzn zwyciężyli zawodnicy z Ukrainy. Bardzo dobry wynik osiągnęła Magdalena Woskowska, która wśród raciborzanek była szósta.  - Dziś zrobiłam życiowy wynik. Biegło mi się bardzo dobrze, pogoda dopisała – mówi Magdalena Woskowska, która biega od 4 lat i w tym roku ukończyła swój pierwszy maraton.

- Biegam od 4 lat, ukończyłem już 5 maratonów. Ponadto startowałem w wielu krótszych biegach - mówi Paweł Klinik, który zwyciężył w klasyfikacji RAFAKO oraz wywalczył wysokie, 28 miejsce w klasyfikacji generalnej.

Zadowoleni ze swoich startów są także inni członkowie drużyny. Bartosz Główka podczas tegorocznego Biegu bez granic pobił życiowy rekord. Biega wspólnie z kolegą z pracy, Rafałem Rydzakiem, który namówił go do startów w zawodach. Paweł Zalewski biega od roku. Jego także namówili koledzy z działu.

W klasyfikacji RAFAKO kobiet zwyciężyła Magdalena Woskowska, drugie miejsce zajęła Gabriela Sobczyk. W kategorii mężczyzn na podium stanęli: Paweł Klinik (I miejsce), Jan Wilczek (II miejsce) i Grzegorz Bulenda (III miejsce), Nagrody wręczył Krzysztof Burek, Wiceprezes Zarządu RAFAKO S.A. i Dyrektor ds. Handlowych.


 

« WSTECZ