komunikat prasowy

W weekend pierwsze starcie Husarii w WSB 16 stycznia 2015

Początek roku dla drużyny RAFAKO Hussars Poland to także początek rozgrywek w World Series of Boxing (WSB). Mecz inauguracyjny odbędzie się w stolicy Portoryko, San Juan i będzie transmitowany przez TVP Sport.

Początek roku dla drużyny RAFAKO Hussars Poland to także początek rozgrywek w World Series of Boxing (WSB). Mecz inauguracyjny odbędzie się w stolicy Portoryko, San Juan i będzie transmitowany przez TVP Sport.

We wtorek, 13 stycznia, bladym świtem z warszawskiego lotniska bokserzy RAFAKO Hussars Poland wylecieli do dalekiego Portoryko. W nocy z 17 na 18 stycznia (czasu polskiego) rozpoczną nowy sezon ligi WSB meczem z Puerto Rico Hurricanes. W stolicy Portoryko San Juan w ringu bokserskim staną: Dawid Jagodziński (-49 kg), Marek Pietruczuk (-56 kg), Damian Kiwior (-64 kg), Tomasz Jabłoński (-75 kg) i Igor Jakubowski (-91 kg).

Zbigniew Raubo, trener biało-czerwonych, zapowiedział, że drużyna jedzie po zwycięstwo. Jednak debiutujący w WSB Puerto Rico Hurricanes to mocni przeciwnicy. Boks jest tam bardzo ważną dyscypliną sportową, a startujący w lidze zawodnicy należą do najlepszych w kraju.

Polskę reprezentować będą równie doświadczeni i utytułowani zawodnicy. Tylko dla Igora Jakubowskiego, który ma za sobą niezwykle udany 2014 r. (Grand Prix PZB w Nowej Dębie, Mistrzostwo Polski, Zwycięstwo w Turnieju im. Feliksa Stamma, złoty medal Mistrzostw Unii Europejskiej w Bułgarii, Młodzieżowy Mistrz Polski w Sokółce) będzie to debiut w lidze WSB. Kibice będą mogli śledzić zmagania Polaków dzięki transmisji na żywo w TVP Sport, początek o północy.

Kolejny ligowy mecz drużyna RAFAKO Hussars Poland rozegra już tydzień później, 23 stycznia w Polsce, w Lubinie. Polacy zmierzą się z jedną z najsilniejszych drużyn WSB - Astana Arlans Kazakhstan.

To będzie niezwykle wymagający sezon dla pięściarzy sponsorowanych przez RAFAKO S.A. z Grupy PBG. Zawodnicy, podobnie jak ich ringowi rywale, będą walczyć także o kwalifikacje olimpijskie. W tym sezonie stawka jest więc wyjątkowo wysoka.

Program walk:

Puerto Rico Hurricanes vs RAFAKO Hussars Poland
-49 kg: Janthony Ortiz - Dawid Jagodziński
-56 kg: Garibaldy Gómez - Marek Pietruczuk
-64 kg: Jan C. Rivera - Damian Kiwior
-75 kg: Jean Alicea - Tomasz Jabłoński
-91 kg: Michael Narváez - Igor Jakubowski

ZOBACZ WSZYSTKIE