Aktualność

Sebastian Jezierzański- Mistrz Polski walczący o paszport do Rio 8 czerwca 2015

Młody, zdolny i ambitny- Sebastian Jezierzański, zapaśnik LKS „Dąb” Brzeźnica, to jeden z najlepszych zawodników w Polsce. Potwierdzeniem tego jest zdobyte przez niego złoto w tegorocznych Mistrzostwach Polski Seniorów. Teraz powalczy o to najważniejsze trofeum, czyli bilet na Igrzyska Olimpijskie do Rio de Janeiro 2016. Swoją miłością do zapasów zaraził młodszą siostrę Sarę, która też nie raz zajmowała najwyższe miejsca na podium w kraju i za granicą.

Młody, zdolny i ambitny- Sebastian Jezierzański, zapaśnik LKS „Dąb” Brzeźnica, to jeden z najlepszych zawodników w Polsce. Potwierdzeniem tego jest zdobyte przez niego złoto w tegorocznych  Mistrzostwach Polski Seniorów. Teraz powalczy o to najważniejsze trofeum, czyli bilet na Igrzyska Olimpijskie do Rio de Janeiro 2016. Swoją miłością do zapasów zaraził młodszą siostrę Sarę, która też nie raz zajmowała najwyższe miejsca na podium w kraju i za granicą.

Sebastian Jezierzański, zapaśnik (86 kg) pochodzący z Raciborza ze sportem związany jest od najmłodszych lat. Jako mały chłopiec całe popołudnia, po powrocie ze szkoły spędzał na podwórku z piłką. Będąc nastolatkiem próbował swoich sił w tenisie stołowym, ten sport jednak okazał się zbyt mało dynamiczny dla Sebastiana. Tym bardziej, że zrodziła się już w nim fascynacja zapasami. - Moja najlepsza koleżanka trenowała, ja początkowo przychodziłem na treningi tylko jako obserwator. Ale chęć spróbowania swoich sił na macie była silniejsza. Mając 12 lat zacząłem swoje pierwsze treningi. Teraz nie wyobrażam sobie życia bez zapasów - mówi Sebastian Jezierzański, najlepszy zapaśnik w Polsce, reprezentujący klub LKS „Dąb” Brzeźnica, który wspiera firma RAFAKO S.A.

 

Więcej informacji można znaleźć w Centrum prasowym « WSTECZ