O NAS

Start Justyny Kowalczyk w Rosji

W dniach 23 – 25 stycznia 2015 r. odbyły się kolejne zawody tegorocznego Pucharu Świata w biegach narciarskich. Justyna Kowalczyk po piątkowym występie w Rybińsku zrezygnowała z dalszych występów. Na starcie pojawi się w drugiej połowie lutego w szwedzkim Falun.

Rosyjski Rybińsk przywitał wszystkie zawodniczki siarczystym mrozem. Dzień przed startem kolejnych zawodów Pucharu Świata, Justyna Kowalczyk na swoim oficjalnym fanpage-u w portalu Facebook.com napisała: „(...) rozebranie się do ubranka startowego i - co gorsze - startowych rękawiczek będzie bardzo bolesne... Brrrrr”.

Od piątku, 23 stycznia do niedzieli 25 stycznia, Justyna Kowalczyk planowała wystartować trzy razy w zawodach w rosyjskim Rybińsku. W piątkowym starcie w biegu stylem dowolnym na 10 kilometrów stanęło 48 zawodniczek. Rosję reprezentowało 17 biegaczek narciarskich. Dla Justyny Kowalczyk nie był to rewelacyjny bieg. Wspierana przez RAFAKO S. A. zawodniczka zajęła na mecie 36. pozycję tracąc tym samym do zwyciężczyni biegu, Norweżki Astrid Uhrenholdt Jacobsen, 2 min 44,8 s. Dobrą pozycję zajęła inna polska zawodniczka, Sylwia Jaśkowiec, która ze stratą 1 min 33,9 s uplasowała się na 11. miejscu.

Po piątkowym starcie Justyna Kowalczyk wraz ze swoim trenerem, Aleksandrem Wierietielnym, doszli do wspólnego wniosku, iż dalsze starty nie są teraz tym, czego nasza polska biegaczka potrzebuje najbardziej. W związku z tym, J. Kowalczyk w sobotę, 24 stycznia nie wzięła udziału w zaplanowanym sprincie. Nasza biegaczka powiadomiła fanów i kibiców w portalu Facebook o swojej decyzji niedługo przed wcześniej zaplanowanym startem. - Niestety dalsze starty w Rybińsku obejrzę z takiej perspektywy ;( Nie, nie jestem przeziębiona. To mądra decyzja mojego Trenera. Miłego Wam weekendu życzę! PS. Trzymamy za Sylwię kciuki!!! - czytamy na oficjalnym fanpage-u podopiecznej A. Wierietielnego.

Kolejne zawody tegorocznego Pucharu Świata w biegach narciarskich odbędą się w dniach 14 – 15 lutego br. Biegaczki tym razem spotkają się w szwedzkim Oestersund. Sponsorowana przez RAFAKO S. A. zawodniczka zapowiedziała, że w Oestersund prawdopodobnie nie wystartuje. Do rywalizacji wróci pięć dni później na Mistrzostwa Świata w Falun.