O NAS

Pierwsze w sezonie podium Justyny Kowalczyk

Ostatni weekend należał do bardzo udanych dla Justyny Kowalczyk i Sylwii Jaśkowiec. W niedzielę, 18 stycznia 2015 r., Polki zajęły 3. miejsce na podium w sprincie drużynowym techniką dowolną w estońskiej Otepaeae. Następne zawody w najbliższy weekend. W oczekiwaniu na kolejne starcie Justyny Kowalczyk w sezonie 2014/15, warto zapoznać się z wywiadem, udzielonym przez naszą zawodniczkę dla portalu Sport.pl.

W ubiegły weekend Justyna Kowalczyk, polska multimedalistka wzięła udział w kolejnych zawodach Pucharu Świata w biegach narciarskich 2014/15. Rozgrywki sportowe tym razem odbyły się w Estonii, w miejscowości w Otepaeae, którą biegaczka narciarska nazywa swoim „drugim domem”.

W sobotę, 17 stycznia w kwalifikacjach wzięły udział dwie Polki: Justyna Kowalczyk i Sylwia Jaśkowiec. Wspierana przez RAFAKO S. A. biegaczka narciarska, na mecie zameldowała się jako dwunasta, awansując tym samym do ćwierćfinału sprintu techniką klasyczną. Druga z naszych reprezentantek, Sylwia Jaśkowiec, nie miała tyle szczęścia – zajęła 37. pozycję i nie uzyskała tym samym awansu do ćwierćfinału.

Podopieczna Aleksandra Wierietielnego ostatecznie sobotni sprint techniką klasyczną w Pucharze Świata w Otepaeae zakończyła na miejscu 16. Sprint klasykiem wygrała reprezentantka Norwegii, Ingvild Flugstad Oestberg. Na drugim miejscu uplasowała się Szwedka, Stina Nilsson, natomiast ostatnie miejsce na podium należało do kolejnej Norweżki – Celine Brun-Lie.

Natomiast, niedziela okazała się być bardzo dobrym dniem zarówno dla Justyny Kowalczyk, jak i Sylwii Jaśkowiec. 18 stycznia reprezentantki Polski wywalczyły w zawodach pierwsze w tym sezonie podium, zajmując 3. miejsce w sprincie drużynowym techniką dowolną, przegrywając miejsce drugie na podium z reprezentacją Norwegii. Miejsce pierwsze należało do Szwecji. „W finale w walce o podium liczyły się tylko trzy sztafety – obok Polek, Norweżki i Szwedki. Niewiadomą była tylko kolejność na mecie. A zażarta walka toczyła się aż do ostatnich centymetrów” - czytamy na oficjalnej stronie internetowej Justyny Kowalczyk (www.justyna-kowalczyk.pl).

Już niebawem kolejne zawody tegorocznego Pucharu Świata w biegach narciarskich. Tym razem 23-25 stycznia br. zawodniczki spotkają się na starcie w rosyjskim Rybińsku.

Tymczasem warto zapoznać się z treścią wywiadu z Justyną Kowalczyk, który pojawił się na portalu Sport.pl 15 stycznia br. W artykule wspierana przez RAFAKO S. A. zawodniczka odsłania ciemniejszą stronę medalu uprawianego przez siebie sportu.

,,Ja się ciągle trochę miotam, czy biegać czy nie, szarpać zdrowie czy nie. Ale jednak do tej pracy przychodzę, bo nie biegam tylko dla siebie, chcę podtrzymać to zainteresowanie telewizyjne i sponsorskie, które zapewnia dzisiejszym młodym biegaczom z Polski zupełnie inny start, niż miało moje pokolenie (...)'' - stwierdza w wywiadzie Justyna Kowalczyk.

Polska biegaczka uważa, że sport to zdrowie tylko przy amatorskim jego uprawianiu. Żeby zacząć osiągać satysfakcjonujące wyniki, trzeba doświadczyć nie tylko wielu dobrych momentów, ale też tych złych, równie cennych, ponieważ dzięki nim sportowiec poznaje granice swoich możliwości i wytrzymałość na trasie. Dzięki zbieranym przez lata własnym przeżyciom, podopieczna Aleksandra Wierietielnego potrafi dziś ocenić swoje siły i oszacować, co jest dla niej naprawdę ważne.

Otepaeae, w którym J. Kowalczyk wywalczyła wraz z S. Jaśkowiec 3.miejsce, to ulubione miejsce naszej biegaczki, czego nie zapomniała zaznaczyć w wywiadzie dla Sport.pl.


,,Tutaj się zaczęłam dźwigać z kłopotów dzięki miejscowym znajomym, dzięki temu, jak mnie przyjmowali. Teraz przyszedł do mnie reporter estońskiej telewizji i mówi: witaj w domu, Justyna. I tak jest. Tutaj wygrywałam, tutaj spędziłam mnóstwo czasu, trenując zimą i latem, tu się czuję u siebie''.

Życzymy Justynie powodzenia na trasie i jak najlepszych wyników na mecie.

Całość wywiadu można przeczytać tu: http://www.sport.pl/zimowe/1,79225,17262928,Justyna_Kowalczyk_dla_Sport_pl__Narty_to_moj_ratunek_.html