O NAS

Tour de Ski. Półmetek zawodów

7 i 8 stycznia 2015 r., we włoskim Toblach odbyły się kolejne zawodny tegorocznego Tour de Ski. W środę sportowcy do pokonania mieli pięć kilometrów stylem klasycznym. Natomiast w czwartek zawodniczki zmierzyły się w biegu pościgowym na 15 km stylem dowolnym.

Kolejne etapy Tour de Ski 2015 potwierdzają, że forma Justyny Kowalczyk systematycznie rośnie. I choć jeszcze nie są to wyniki, do których podczas tej ciężkiej imprezy przyzwyczaiła kibiców podopieczna Aleksandra Wierietielnego, ale jak sama mówi podium jest już na wyciągnięcie…kijka.


W środę Justyna do pokonania miała pięć kilometrów stylem klasycznym, czyli swój ulubiony bieg. Chociaż na początku prowadziła, ostatecznie uplasowała się na piątej pozycji. W czwartek natomiast zawodniczki zmierzyły się w biegu pościgowym na 15 km stylem dowolnym, w którym J. Kowalczyk zajęła szóste miejsce.
 

W Tour de Ski przed zawodniczkami jeszcze dwa starty. W sobotę 10 km stylem klasycznym w Val di Fiemme oraz wieńcząca cykl wspinaczka pod Alpe Cermis w niedzielę.