O NAS

Inauguracja IX edycji Tour de Ski

Dnia 3 stycznia 2015 r., w niemieckim Oberstdorfie, rozpoczęła się dziewiąta już edycja Tour de Ski.

Trasa prologu techniką dowolną mierzyła 3,2 km. Polska biegaczka narciarska, Justyna Kowalczyk, zajęła w tym biegu 10. miejsce. Do zwyciężczyni, Norweżki Marit Bjoergen, straciła 20 sekund. Podopieczna Aleksandra Wierietielnego jest zadowolona ze swojego wyniku zwłaszcza, że jej dyspozycja jest o wiele wyższa, od prezentowanej jeszcze 3 tygodnie wcześniej w szwajcarskim Davos, kiedy to Justyna Kowalczyk podjęła decyzję o wycofaniu się z kolejnych zawodów Pucharu Świata. - Biorąc pod uwagę wszystkie poprzednie starty w tym sezonie, to całkiem fajne otwarcie Tour de Ski - stwierdziła zawodniczka po przekroczeniu mety w sobotę.
 
Niedzielę, 4. stycznia 2015 r., Justyna Kowalczyk może zaliczyć do bardzo udanych. Na trasę biegu pościgowego na 10 km stylem klasycznym Polka wyruszyła 35 sekund po rozpoczynającej i meldującej się na mecie jako pierwszej, reprezentantce Norwegii, Marit Bjoergen. Mimo późniejszego startu, wspierana przez RAFAKO S. A. zawodniczka, przekroczyła linię mety jako szósta, awansując tym samym z miejsca dziesiątego.

,,Justyna Kowalczyk to w dalszym ciągu najbardziej utytułowana zawodniczka w Pucharze Świata w biegach na 10 km stylem klasycznym. Polka w swojej kolekcji ma aż 20 zwycięstw na takim dystansie, druga jest Bjoergen, która po niedzielnym triumfie ma 13 wygranych'' - czytamy na oficjalnej stronie Justyny Kowalczyk (www.justyna-kowalczyk.pl).

Kolejne zawody tegorocznego Tour de Ski już we wtorek, 6. stycznia w Szwajcarii (Val Mustair).