O NAS

Zakończenie sezonu

Pod koniec lutego Justyna Kowalczyk poinformowała na swoim oficjalnym Fanpage na poratlu Facebook, że nie wystąpi już w zawodach w tym sezonie. Podjęcie decyzji o przedwczesnym zakończeniu sezonu spowodowane było kontuzją lewej stopy.

-Wybaczcie... Justyna nie wystąpi już w tym sezonie stopa rzeczywiście się zrasta, ale starty wymagałyby mocnych środków przeciwbólowych. A dość faszerowania się chemią. Zimę czas zakończyć.- taką informację możemy przeczytać na oficjalnym Fanpage sponsorowanej przez RAFAKO zawodniczki.


Polka kontuzji nabawaiła się trenując przed Zimowymi Igrzyskami Olimpijskimi. Jednak dopiero w Soczi Justyny pozwoliła zdiagnozować swoją "niedyspozycję". Okazało się, że ma złamaną stopę. Pomimo tego, najlepsza polska biegaczka nie zrezygnowała z występów na Igrzyskach i zdobyła złoty medal olimpijski w biegu na 10 km techniką klasyczną. Oprócz tego, wystratowała jeszcze w biegu łączonym (6 miejsce), w sztafecie (7 miejsce), w sprincie drużynowym (5 miejsce) oraz w biegu na 30 km. Tego ostatniego niestety Justynie Kowalczyk nie udało się ukończyć, ze względu na zderzenie z Ainą-Kaisą Saarinen, w którym ucierpiała jej kontuzjowana stopa.

 
Wycofanie się ze startów w Pucharze Świata przez Kowlczyk oznacza, że nie obroni Kryształowej Kuli z poprzednieg sezonu. Jednak zdrowie jest przecież ważniejsze. Jeszcze raz serdecznie gratulujemy Justynie Kowlaczyk złotego medalu z Soczi oraz już czekamy na nastepny sezon.                                                                                               fot. archiwum