Sponsoring

RAFAKO S.A. wspiera sport zarówno lokalny, jak i ten z najwyższej światowej półki.

Od 2012 roku wspieramy jako sponsor główny Ewę Bugdoł, Mistrzynię Europy w triathlonie na dystansie długim, który polska triathlonistka, w pięknym stylu wywalczyła w trakcie Enea Challenge Poznań 2016. Co więcej, zawodniczka WLKS Kmicic Częstochowa na swoim koncie ma także osiem tytułów Mistrzyni Polski w triathlonie długim. Niezwykłe osiągnięcia wspieranej przez RAFAKO S.A. triathlonistki pozwoliły jej kilkakrotnie triumforwać w Światowym Rankingu Kobiet w Triathlonie na Dystansie Długim. 

RAFAKO wspiera także lokalny sport, w tym drużynę siatkarską AZS RAFAKO Racibórz, klub piłkarski KS RAFAKO, klub kolarstwa górskiego RAFAKO MTB Team, klub zapaśniczy LKS "Dąb" Brzeźnica oraz zawodników i drużyny reprezentujące naszą firmę na różnorodnych ogólnopolskich i branżowych zawodach sportowych..

Firma od 2005 do 2016 roku był dumnym sponsorem najlepszej biegaczki narciarskiej świata Justyny Kowalczyk, złotej medalistki olimpijskiej, multimedalistki Mistrzostw Świata i Polski, czterokrotnej zwyciężczyni prestiżowych zawodów biegowych Tour de Ski oraz pięciokrotnej zdobywczyni tytułu Najlepszego Sportowca Polski.

Od 2009 do 2016 roku czyli od samego początku RAFAKO S.A. było też głównym sponsorem Biegu na Igrzyska, imprezy będącej cyklem zawodów dla dzieci i młodzieży chcących iść w ślady Justyny Kowalczyk, organizowanej pod patronatem Ministerstwa Sportu, PZN oraz samej Justyny Kowalczyk, która powstała również dzięki naszemu zaangażowaniu.

Również od 2012 do 2016 roku RAFAKO było głównym sponsorem projektu Hussars Poland, drużyny bokserów występującej w lidze WSB. Rok później raciborska Spółka została sponsorem tytularnym, a team zmienił nazwę na RAFAKO Hussars Poland. Pod taką nazwą rozpoczął kolejny sezon rozgrywek ligowych.