Młoda Liga: Podział punktów w Rzeszowie

Zgodnie z przewidywaniem pojedynek pomiędzy dwoma czołowymi zespołami Młodej Ligi musiał być zacięty i długi. Resovia Rzeszów, po pięciosetowej walce, ograła ZAKSĘ Kędzierzyn-Koźle 3:2 (25:21, 17:25, 21:25, 25:19, 15:10).

Dwie pierwsze partie miały podobny przebieg, tylko zakończyły się pozytywnym rozstrzygnięciem dla każdej z drużyn. Po wyrównanym początku później zespoły odskakiwały na kilkupunktowe prowadzenie, które powiększyły w końcówkach.

Przy remisie w setach w kolejnej odsłonie rozgorzała twarda walka. Kędzierzynianie pierwsi uzyskali niewielką zaliczkę, którą udało im się zwiększyć, gdy wygrali trzy akcje z rzędu. Niestety, podopieczni Rolanda Dembończyka nie utrzymali dobrej dyspozycji i nie wykorzystali szansy na wywiezienie z Rzeszowa kompletu punktów. Resovia poderwała się w czwartej partii. Gospodarze grali skutecznie, prowadzili 7:5, 15:10 i 21:14 i doprowadzili do tie-breaku.


W decydującej odsłonie goście prowadzili tylko na początku (5:4). Później do głosu doszli siatkarze Resovii, a skuteczne akcje Pawła Stabrawy dały im zwycięstwo.

Teraz przed naszym zespołem ważny mecz z Lotosem Treflem Gdańsk. Pojedynek w kędzierzyńskiej hali „Śródmieście” zostanie rozegrany 24 stycznia o godz. 15.

Młoda ZAKSA grała w składzie: Maciej Polański, Piotr Nowakowski, Michał Superlak, Kamil Semeniuk, Krzysztof Zapłacki, Krzysztof Rejno, Korneliusz Banach (libero) oraz Mateusz Andruszek i Miłosz Zasłonka.


Źródło: ZAKSA KĘDZIERZYN-KOŹLE