O NAS

Puchar CEV: Arkas Izmir pokonany!

Siatkarze ZAKSY pokonali 3:0 (25:23, 27:25, 25:17) Arkas Izmir w pierwszym meczu ćwierćfinałowym Pucharu CEV. Rewanż w Turcji rozegrany zostanie za tydzień.

ZAKSA przystąpiła do meczu w mocno przebudowanym składzie. Spowodowały to kontuzje, które w ostatnim czasie nękają nasz zespół. W tej sytuacji goście, którzy mają w składzie kilku znanych siatkarzy, a w lidze tureckiej zajmują drugie miejsce, byli uznawani za faworyta.

Pierwszy set pokazał, że rywale wcale nie jest taki mocny i można z nim walczyć jak równy z równym. Pierwsi odskoczyli gospodarze. Po dwóch kontratakach Kaya van Dijka było 11:9, ale za moment bloki na holenderskim zawodniku i as serwisowy Gavina Schmitta odwróciły wynik na korzyść Arkasu (16:15). Na szczęście kanadyjski olbrzym popełnił dwa błędy, a Dijk skończył kolejną kontrę i ZAKSA miała trzy oczka zaliczki (20:17). Turcy jeszcze zbliżyli się na punkt, ale po chwili setbola dał nam Lucas Loh, a zwycięską akcję skończył Dijk.

Goście poprawili swoją grę w drugiej partii i wydawało się, że przejęli inicjatywę. Prowadzili 6:3, 9:5, 16:11 i 21:16, a wtedy do głosu doszli kędzierzynianie. Seria świetnych obron i kontrataków, a także błędów zawodników z Izmiru, spowodowały, że ZAKSA odrobiła straty. W końcówce ważną piłkę skończył Dominik Witczak, Krzysztof Rejno huknął ze środka, a Schmitt uderzył w aut i nasza drużyna prowadziła 25:24. Kanadyjski atakujący jeszcze doprowadził do wyrównania, ale w kolejnych akcjach Loh skutecznie zbił ze skrzydła, a Nimir Abdel-Aziz zablokował Mustafę Koca.

Uskrzydlonym gospodarzom w trzeciej odsłonie wychodziło niemal wszystko. ZAKSA szybko objęła kilkupunktowe prowadzenie (9:4, 15:10). Nadzieję w serca zawodników Arkasu wlał jeszcze Leonel Marshall, który posłał dwa asy (13:15), ale za moment jego koledzy popełnili kilka błędów z rzędu i podopieczni Sebastiana Świderskiego mogli cieszyć się z efektownego zwycięstwa.

ZAKSA: Dick Kooy, Lucac Loh, Nimir Abdel-Aziz, Krzysztof Rejno, Łukasz Wiśniewski, Kay van Dijk, Korneliusz Banach (libero) oraz Michał Ruciak, Dominik Witczak
Arkas: Mustafa Ramazanoglu, John Gordon Perrin, Kevin Tillie, Hakki Capkinoglu, Gavin Schmitt, Mustafa Koc, Hasan Yesilbudak (libero) oraz Leonel Marshall, Gokhan Gokgoz, Halil Yucel


Źródło: ZAKSA KĘRZIERZYN- KOŹLE