O NAS

Jastrzębski Węgiel ponownie lepszy

Siatkarze ZAKSY po raz kolejny zeszli z parkietu pokonani. Tym razem lepsi okazali się zawodnicy Jastrzębskiego Węgla, którzy w hali „Azoty” zwyciężyli 3:1 (29:31, 25:19, 25:16, 25:15). Jakby tego było mało, to podczas meczu urazu nabawił się nasz środkowy Wojciech Kaźmierczak.

Gospodarze kolejny mecz rozegrali w mocno osłabionym składzie, bo zabrakło kontuzjowanych Michała Ruciaka i Pawła Zatorskiego. Pojawił się rekonwalescent Łukasz Wiśniewski, ale na parkiet jeszcze nie wyszedł. Z kolei w trzecim secie urazu nabawił się Wojciech Kaźmierczak, który z podkręconą kostką zszedł z boiska.

ZAKSA dobrze rozpoczęła mecz. W pierwszej akcji Alen Pajenk został zablokowany, później Lucas Loh zaliczył asa serwisowego, a Michał Łasko uderzył w aut i było 3:0. Rywale szybko doprowadzili do remisu po 8, a wkrótce sami wyszli na prowadzenie 14:13, gdy Krzysztof Gierczyński wykorzystał kontrę. Po błędzie Guillaume Quesque i ataku Dominika Witczaka kędzierzynianie odskoczyli na dwa oczka (17:15). Niestety, spora ilość zepsutych zagrywek po naszej stronie spowodowała, że gra się znów wyrównała. Jastrzębski Węgiel pierwszy miał setobla, gdy Krzysztof Gierczyński obił blok trójkolorowych. W końcówce rozgorzała zacięta walka. Przy stanie 29:29 Pajenk posłał piłkę poza boisko, a za moment kontrę wykorzystał Loh i set padł łupem gospodarzy.

Wydarzenia z pierwszej partii zwiastowały dobre i zacięte widowisko, ale niestety później już tak nie było. Jastrzębianie wzmocnili zagrywkę, a przede wszystkim lepiej prezentowali się na siatce. Liderem zespołu był Łasko, który wykonał blisko połowę ataków swojej drużyny i zdobył 29 punktów. Po drugiej stronie siatki nie było zawodnika, który pociągnąłby grę drużyny. Goście trzy koleje partie stosunkowo łatwo rozstrzygnęli na swoją korzyść i trzy punkty trafiły na konto Jastrzębskiego Węgla.

ZAKSA: Paweł Zagumny, Jurij Gladyr, Dick Kooy, Lucac Loh, Dominik Witczak, Wojciech Kaźmierczak, Krzysztof Zapałacki (libero) oraz Nimir Abdel-Aziz, Krzysztof Rejno, Kay van Dijk
JW: Michał Łasko, Michał Masny, Patryk Czarnowski, Guillaume Quesque, Krzysztof Gierczyński, Alen Pajenk, Damian Wojtaszek (libero) oraz Grzegorz Kosok, Jakub Popiwczak.

ŹRÓDŁO: ZAKSA Kędzierzyn- Koźle