O NAS

Siatkarze ZAKSY zapraszają do stworzenia pamiątkowej Sali Chwały

Kędzierzyński klub siatkarski ZAKSA, aby uczcić sukcesy, jakie odnosił w ostatnim 20-leciu planuje utworzyć „Salę chwały ZAKSY”, czyli pomieszczenie, w którym zgromadzone zostaną pamiątki po największych osiągnięciach drużyny z dwóch ostatnich dekad. Do projektu zaprasza kibiców. Każdy, kto weźmie w nim udział, otrzyma nagrodę przygotowaną przez klub.

Blisko 20 lat temu rozpoczął się nowy etap w historii męskiej siatkówki w Polsce. Właśnie wtedy na bazie sekcji piłki siatkowej MZKS Chemika Kędzierzyn utworzony został profesjonalny Klub Sportowy Mostostal Zabrze w Kędzierzynie-Koźlu. Już wiosną następnego roku wywalczył awans do ekstraklasy, w której nieprzerwanie występuje do dziś. Mostostal szybko przebił się do czołówki, razem z czterema innymi klubami zaczął wyznaczać trendy w polskiej siatkówce, która dziś jest najlepsza na świecie. W tym sezonie do grona sponsorów klubu dołączyła firma RAFAKO S.A.

Drużyna, która z czasem przyjęła nazwę ZAKSA, pięciokrotnie zdobyła mistrzostwo kraju oraz Puchar Polski. Ponadto występowała w Final Four Ligi Mistrzów oraz finale Pucharu CEV, a to i tak tylko największe sukcesy drużyny z Kędzierzyna- Koźla. - Tak duży dorobek niewątpliwie zasługuje na szacunek. Chcemy dla tych wszystkich medali, pucharów, dyplomów oraz innych wspaniałych pamiątek stworzyć wspólne pomieszczenie, które nazwiemy Salą Chwały ZAKSY- tłumaczy Monika Borecka, Manager d/s Organizacji i Marketingu w klubie ZAKSA.  Oprócz trofeów zdobytych przez drużynę,  maja tam znaleźć się także zdjęcia świadków tych osiągnięć, czyli kibiców. - Zbudujmy tę salę razem, czyli klub i kibice. Każdy kto weźmie udział w projekcie, otrzyma nagrodę przygotowaną specjalnie na tę okazję przez kędzierzyński klub- zapewnia Monika Borecka.

Otwarcie Sali Chwały jest planowane przy okazji meczu z PGE Skrą Bełchatów – 29 grudnia. A to nie koniec niespodzianek. Klub, doceniając wkład swoich kibiców, zapewnia każdej osobie biorącej udział w projekcie „Sala chwały ZAKSY” wyjątkowe i cenne nagrody. Aby wziąć udział w projekcie należy wejść na stronę: http://fans4club.com/project-sala-chwaly.