O NAS

ZAKSA- KĘDZIERZYN- KOŹLE

ZAKSA- Kędzierzyn- Koźle- od 2014 roku sponsorowana przez RAFAKO S.A.

Blisko 20 lat temu rozpoczął się nowy etap w historii męskiej siatkówki w Polsce. Właśnie wtedy na bazie sekcji piłki siatkowej MZKS Chemika Kędzierzyn utworzony został profesjonalny Klub Sportowy Mostostal Zabrze w Kędzierzynie-Koźlu. Już wiosną następnego roku wywalczył awans do ekstraklasy, w której nieprzerwanie występuje do dziś. Mostostal szybko przebił się do czołówki, razem z czterema innymi klubami zaczął wyznaczać trendy w polskiej siatkówce, która dziś jest najlepsza na świecie.

Mostostal, a teraz już ZAKSA pięciokrotnie zdobyła mistrzostwo kraju oraz Puchar Polski. Ponadto występowała w Final Four Ligi Mistrzów oraz finale Pucharu CEV, a to tylko największe sukcesy drużyny z Kędzierzyna- Koźla. Prezesem tego, niewątpliwie, jednego z najbardziej zasłużonych klubów w historii polskiej siatkówki jest Mirosław Ptasiński, głównym trenerem zaś Ferdinando De Giorgi. Asystentami trenerera są: Michał Chadała i Oskar Kaczmarczyk.

Więcej informacji na temat zawodników, rozegranych meczów oraz kalendarium zmagań znajduje się na stronie internetowej: http://www.zaksa.pl/.