O NAS

Tenis w Arenie Rafako

We wtorek, 10 lutego w Arenie Rafako odbył się turniej tenisa ziemnego przeprowadzony przez Ośrodek Sportu i Rekreacji w Raciborzu w ramach akcji „Zima w mieście". 

Zgłosiła się bardzo duża ilość uczestników, a czas był ograniczony, więc zaproponowano młodzieży rozegranie równolegle turnieju tenisa stołowego oraz deblowego. Pary rozegrały po minimum 3 mecze. W ten sposób wyłoniono mistrza turnieju, została nim Daria Borkowska. Natomiast o 2, 3 i 4 miejsce rywalizowało aż 6 zawodników, ponieważ każdy z nich miał na swoim koncie po dwa wygrane turnieje.

Wyniki:
1  miejsce  Daria Borkowska
2  miejsce  Paweł Słysz
3   miejsce   Piotr Raczek
4  miejsce  Mateusz Jurczyk i Alek Czerner
 

W turnieju głównym grały z powodzeniem poza Darią również Kasia Kocur i Ala Czerner. Młodsi uczestnicy, ze względu na ograniczony czas rozegrali tylko gry podwójne (deble).  
 

Wyniki tenisa ziemnego przedstawiają się nastepująco:
1  miejsce Wioletta Franiczek i Grzegorz Rybiński
2  miejsce  Nicole Chluba i Martyna Borkowska
 

Turniej tenisa stołowego:
1  miejsce  Nicole Chluba
2  Wioletta Franiczek  
3  Martyna Borkowska
4  Grzegorz Rybiński
5 Wiktoria Kondziołka
 

Grupa starsza nie zakończyła turnieju tenisa stołowego, ponieważ zaangażowani byli w tenis ziemny. Turniej przygotował Tomasz Bieliński z OSiR, natomiast sędzią naczelnym był  Henryk Swoboda prezes TKKF „RAFAKO”. Na zakończenie turnieju wręczono dyplomy, statuetki i medale najlepszym zawodnikom. Dekoracji w imieniu kierownictwa OSiR dokonał Marcin Polowczyk, podziękował tenisistom za udział i zaprosił na kolejne turnieje. 

ŹRÓDŁO: TKKF RAFAKO