O NAS

Świąteczny turniej w badmintonie w ZSO SMS

W  Szkole Mistrzostwa Sportowego odbył się świąteczny turniej dziewcząt i chłopców w badmintonie dla dzieci szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Turniej zorganizowany został na czterech boiskach.

Organizatorem była SMS oraz TKKF „RAFAKO”. Szkołę reprezentował nauczyciel  wychowania fizycznego Marek Kazimierczak, natomiast klub Henryk Swoboda, szkoleniowiec tenisa ziemnego. Organizatorzy postanowili przeprowadzić turniej oddzielnie dla dziewcząt i chłopców. Zawodników podzielono na grupy, w których grali każdy z każdym, a klasyfikacja przedstawia się następująco:
 

Szkoły podstawowe dziewcząt
1. Ala Czerner
2. Wiktoria Kondziołka
3. Anna Balon
4. Anna Kazimierczak
Szkoły podstawowe chłopców
1. Adam Nagel
2. Kuba Broda
3. Maciej Rusin
4. Grzegorz Rybiński
 

Szkoły ponad podstawowe dziewczęta
1. Ala Czerner
2. Dżesika Nowak
3. Wiktoria Kondziołka
 

Szkoły ponad podstawowe chłopców
1. Wojtek Rybiński
2. Mateusz Rostek
3. Maciej Rybiński
Turniej pocieszenia
1. Alek Czerner
2. Musioł Paweł
3. Aleks Musioł
 

W ocenie Marka Kazimierczaka turniej był bardzo udany, tym bardziej, że odbył się w okresie przerwy  świątecznej w czasie wolnym od zajęć szkolnych. Poziom był niezwykle wyrównany sportowo. Natomiast Henryk Swoboda jest pod wrażeniem gry dziewcząt młodszych i poziomem finału chłopców starszych, gdzie mecz trwał 3 sety, a w trzecim secie dwoma lotkami zwyciężył Wojtek. Każdy zawodnik otrzymał okolicznościowy dyplom. Były statuetki i drobne upominki dla każdego, a dla rodziców kawa.

Źródło: TKKF RAFAKO