O NAS

Gryząc piach. Powiatowy Turniej Plażówki o Puchar Starosty 2014

16 i 17 czerwca br. w Gimnazjum w Lyskach, rozegrał się X Turniej Siatkówki Plażowej Dziewcząt i Chłopców o Puchar Starosty Rybnickiego. Mimo kolejnej już edycji turnieju, w tym roku frekwencja była wyjątkowa: stawiły się jedynie 2 z zaproszonych drużyn (Jankowice i Piece), toteż gospodarz zgodnie z Regulaminem turnieju wystawił dwie swoje. Mecze rozegrano systemem każdy z każdym do dwóch wygranych setów do 21 (tie break do 15) a drużyna mogła liczyć 3 zawodników.

Wyniki spotkań w kategorii dziewcząt przedstawiły się następująco: I miejsce Jankowice (Justyna Konsek, Agata Konsek i Martyna Grzenik), II miejsce Piece (Dominika Gołofit, Roksana Piekarska i Weronika Sulka), III miejsce Lyski (Sabina Błaszczok i Karolina Klimczak) oraz IV miejsce Lyski (Ewelina Cuber i Agnieszka Gaszka).

W kategorii chłopców gospodarze również okazali się gościnni: I miejsce Piece (Łukasz Gembalczyk, Szymon Zientek i Adam Dróżdżel), II miejsce Lyski (Robert Arendarski i Mateusz Pastor), III miejsce Jankowice (Szymon Podgórny i Kamil Kuźnik) oraz IV miejsce Lyski (Adam Tront i Michał Szkuta).

Zawody rozegrano w sprzyjających warunkach (tradycyjnie pogoda dopisała), walczono dosłownie o każdy punkt (rozegrano kilka tie breaków), często „gryząc piach”. Gospodarze zapewnili zawodnikom napoje oraz kołaczyki, a wszystkie drużyny otrzymały pamiątkowe dyplomy, zwycięzcy natomiast medale oraz puchary. Na turnieju obecny był kierownik Referatu Oświaty, Kultury i Promocji Starostwa Powiatowego Pan Grzegorz Potysz, który w imieniu fundatorów wręczył zwycięskim drużynom nagrody. Zawody zorganizował UKS „GRACZ” oraz Starostwo Powiatowe w Rybniku. Prowadził sędzia Pan Wojciech Jędraś.

Źródło: UKS "Gracz" Lyski