O NAS

Siatkarze Gorskiego z kompletem punktów

W sobotni wieczór zawodnicy KS AZS Rafako Racibórz podejmowali drużynę TKS Tychy. Spotkanie zakończyło się po czterech setach, a trzy punkty do ligowej tabeli dopisali raciborzanie.


Tydzień temu AZS miał rozegrać mecz w Radlinie, jednak z powodów technicznych mecz został odwołany przez gospodarzy. Rafakowcy mieli więc więcej czasu, żeby przygotować się do meczu z Tychami.


Pierwszego seta zaczęliśmy dobrze (10:5, 14:11) jednak chwilę później trzy razy z rzędu atakował Paweł Cieślar, były zawodnik RAFAKOi było po 14. Natychmiast o czas poprosił Radosław Gorski, który szybko zmotywował i postawił swoich zawodników do pionu. W końcówce seta z piłki sytuacyjnej skutecznym atakiem popisał się nasz rozgrywający, Grzegorz Barciak.


Drugi set nie poszedł po naszej myśli, goście wzięli się w garść po porażce w pierwszym secie i szybko zakończyli seta 25:13.

Kolejna partia była bardzo nerwowa. Zawodnicy kwestionowali decyzje sędziów, co w rezultacie dało gościom dwie żółte kartki oraz czerwoną – dla Pawła Cieślara, który seta musiał oglądać z ławki kar.


Dyskusje i przerwa która towarzyszyła całemu zamieszaniu nie wybiła naszych siatkarzy, którzy widząc zdenerwowanie rywali postanowili to wykorzystać i zakończyć mecz bez tie-breaka.


Znakomicie w obronie spisał się w dzisiejszym meczu Kuba Wanat, który podbijał większość piłek oraz Marcin Gonsior, który w ataku zagrał najlepszy mecz w ostatnich sezonach. Piłkę setową mieliśmy po ataku Patryka Otlika z szóstej strefy, a mecz zakończyła zagrywka w siatkę zawodnika TKSu.

Kolejny mecz rozegramy u siebie z rybnickim Volleyem już w najbliższą sobotę.

RAFAKO Racibórz – TKS Tychy 3:1 (25:22, 13:25, 25:19, 25:18)
 

ŹRÓDŁO: KS AZS RAFAKO