O NAS

Rozpoczęcie sezonu 2015 w LKS „Dąb” Brzeźnica

Dla Sebastiana Jezierzańskiego, członka Kadry Narodowej w zapasach style wolnym, zawodnika LKS „Dąb” Brzeźnica rok 2015 jest rokiem szczególnym, bowiem po raz pierwszy ten młody uzdolniony zawodnik, który w grupach młodzieżowych zdobywał wiele medali w zawodach krajowych i międzynarodowych ma szansę powalczyć o udział w Igrzyskach Olimpijskich w Rio de Janeiro w 2016r.

Aby marzenia się spełniły musi jednak udowodnić, że jest najlepszy wśród całej plejady zawodników krajowych w kat. 86 kg. Nominację do udziału w Mistrzostwach Świata 2015r, które będą eliminacją do Igrzysk, według założeń trenera kadry Polski, otrzyma ten zawodnik, który najlepiej zaprezentuje się na turniejach międzynarodowych. Pierwszym startem Sebastiana Jezierzańskiego, był międzynarodowy turniej Grand Prix of Paris we Francji w dniach 30.01-01.02.2015r., na którym po trzech walkach, uplasował się na III miejscu. Prosto z Paryża Sebastian wraz z kadrą polskich zapaśników wyleciał na dwu tygodniowe zgrupowanie na Kubę, zakończone w dniach 13.02.-15.02.2015 r. międzynarodowym turniejem Cerro Pelado w Hawanie. Turniej ten Sebastian zakończył również na III miejscu po czterech mocnych walkach. Należy zaznaczyć, iż w ćwierćfinale stoczył wygraną walkę z brązowym medalistą olimpijskim z Londynu Węgrem Hatosem. W półfinale spotkał się z Amerykaninem Fosterem, był to jednak nieudany rewanż za porażkę w meczu Polska – Reszta Świata z Raciborza. W walce o brązowy medal pokonał Kubańczyka Torreblanca, wielokrotnego medalistę Mistrzostw Pan-Amerykańskich. Pozwoliło to Sebastianowi na znalezieniu się na 17 miejscu w kategorii wagowej 86 kg w najnowszym rankingu Światowej Organizacji Zapasów. Oprócz Sebastiana na słowa uznania zasługują również wynik uzyskane przez pozostałych zawodników i zawodniczki klubu LKS „Dąb”.

Luty był miesiącem, w którym zawodniczki Agata Tatar i Sara Jezierzańska zostały powołane przez Polski Związek Zapaśniczy na dwa międzynarodowe turnieje. Wysoką formę zaprezentowała Sara Jezierzańska. W turnieju Flatz Open Austria w Wolfurcie, po porażce w półfinale z utytułowaną zawodniczką z Mongolii, walkę o brązowy medal zakończyła przed czasem z reprezentantką Węgier. Natomiast Agata ten turniej zakończyła na V miejscu przegrywając walkę o brązowy medal z reprezentantką Węgier.

Bardziej udany dla obu reprezentantek okazał się udział w Pucharze Węgier w Kecskemet w dniach 27.02 -29.02.2015r. Sara po wygranych czterech walkach zdobyła złoty medal, natomiast Agata uplasowała się na III miejscu.

Kadeci rozpoczęli rok 2015 od udziału w Mistrzostwach Śląska, 28 lutego w Rudzie Śląskiej.
Remigiusz Waśkowski wywalczył złoty medal, a Szymon Jakubczyk srebrny medal.   
 

Źródło: LKS Dąb Brzeźnica