O NAS

Pracowity weekend zapaśników Dębu

W ubiegłą sobotę i niedzielę zapaśnicy Dębu Brzeźnica brali udział aż w pięciu imprezach rangi międzynarodowej, ogólnopolskiej i międzywojewódzkiej.


W dniach 24-26.10.2014r Sebastian Jezierzański wygrywając trzy walki zdobył srebrny medal w Międzynarodowym Turnieju w dalekim Dagestanie w Rosji. Startując w kat. 86 kg okazał się najlepszy wśród pozostałych polskich reprezentantów  walczących w tej kategorii wagowej.

W Osielsku, natomiast odbyły się Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w zapasach w stylu wolnym i zapasach kobiet. LKS Dąb Brzeźnica reprezentowało troje zawodników. Sara Jezierzańska okazała się najlepsza w kat. 53 kg  zdobywając tym samym złoty medal, Nikol Chluba w kat. 63kg zdobyła srebrny medal. Niestety kontuzja Pawła Drzeżdżonia w pierwszej walce nie pozwoliła mu na obronę II miejsca zdobytego w ubiegłym roku. Pechowa kontuzja okazała się na tyle poważna, że został wycofany z dalszych walk przez lekarza zawodów.

W Żarach zaś odbył się Jesienny Puchar Polski Juniorek. Jedyna zawodniczka z Dębu Brzeźnica- Agata Tatar zajęła pechowe V miejsce. Jest to aktualna wicemistrzyni Polski Juniorek. 


W dniu 25.10.2014r Dawid Pater brał udział w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w zapasach stylem klasycznym w Raciborzu. Stoczył pięć walk, wygrywając trzy, ostatecznie zakończył zawody na V miejscu. Tydzień wcześniej w zawodach tej samej rangi lecz w stylu wolnym, które odbyły się w Krapkowicach wywalczył II miejsce.
 

Ponadto pięciu zawodników Dębu: Michał Grzeszczuk, Zbigniew Nowak, Mateusz Kampik, Patryk Ołenczyn, Patryk Gołuchowski z powodzeniem startowało w Lidze Niemieckiej.

Źródło: LKS Dąb Brzeźnica