O NAS

Liga WSB: Czwarte zwycięstwa Jabłońskiego i Jakubowskiego

Bokserzy Rafako Hussars Poland przegrali na wyjeździe z Caciques Venezuela 2-3 w lidze WSB, ale już czwarte zwycięstwa w tym sezonie odnieśli Tomasz Jabłoński (-75 kg) i Igor Jakubowski (-91 kg). Mecz transmitowała TVP Sport.
 

Na ringu w Maiquetii obaj liderzy Husarii wygrali swoje walki jednogłośnie na punkty. Tomasz Jabłoński pokonał Juana Carlosa Patino Rodrigueza, a Igor Jakubowski okazał się lepszy od debiutującego w World Series of Boxing pięściarza z Ugandy Willy Kyakonye.
 
Obaj liderzy Rafako Hussars Poland tym samym zakończyli pierwszą rundę rozgrywek z bilansem walk po 4-0 (wywalczyli po 20 punktów) i są nadal liderami rankingu Olimpijskiego Rio 2016. W drugiej części ligi WSB czekają ich jeszcze po trzy pojedynki. Obaj są bardzo blisko wyjazdu na przyszłoroczne Igrzyska. Na IO w Londynie 2012 nie było ani jednego polskiego boksera…
 
Porażki na punkty w Wenezueli ponieśli Dawid Jagodziński (-49 kg) i Marek Pietruczuk (-56 kg), zaś przez nokaut – Damian Kiwior (-64 kg). Po ich niepowodzeniach, Husaria przegrywała w całym spotkaniu 0-3, ale wygrane pozostałych bokserów drużyny Biało-Czerwonych sprawiły, że ostatecznie Rafako Hussars Poland przywozi 1 punkt z Ameryki Południowej.
 
Na półmetku sezonu 2015 zespół trenerów Zbigniewa Raubo i Jerzego Baranieckiego zajmuje przedostatnie 7 miejsce w grupie B. Zdobył 7 punktów – 3 za wygraną z Condors Argentina 5-0 i po jednym za porażki po 2-3 z Caciques Venezuela, Italia Thunder, Astana Arlans Kazakhstan i Puerto Rico Hurricanes. Bilans walk wynosi 14-21. Ponad połowę (8) wygrała dwójka – Tomasz Jabłoński i Igor Jakubowski.
 
Caciques Venezuela – Rafako Hussars Poland 3-2
 
-49 kg Yoel Segundo Finol Rivas – Dawid Jagodziński PKT Rivas
-56 kg Jose Vicente Diaz Azocar – Marek Pietruczuk PKT Azocar
-64 kg Luis Martin Arcon Diaz – Damian Kiwior KO 1 Diaz
-75 kg Juan Carlos Patino Rodriguez – Tomasz Jabłoński PKT Jabłoński
-91 kg Willy Kyakonye – Igor Jakubowski PKT Jakubowski

Tomasz Jabłoński, kapitan Husarii opowiada o trudnym meczu z wenezuelskimi Wodzami: http://www.hussarspoland.com/pl/articles/2015/03/02/liga-wsb-tomasz-jabłoński-–-wenezuelskie-groźne-„cepy

Źródło: RAFAKO Hussars Poland