O NAS

Liga WSB: Husaria przenosi się do Wenezueli

 

Po nieudanym występie w Miami, bokserzy Rafako Hussars Poland przenoszą się do Wenezueli. W nocy z piątku na sobotę walczyć będą z miejscowym zespołem Caciques w ostatniej kolejce I fazy grupowej ligi WSB.

Pięściarze Husarii przegrali na Florydzie spotkanie z USA Knockouts 1-4, a punkt zdobył wyrastający na jednego z filarów drużyny Steven Gerard Donnelly (-69 kg). Jego bilans walk w World Series of Boxing wynosi 2-0. Na mecz z Wenezuelą w składzie są Dawid Jagodziński -49 kg, Marek Pietruczuk -56 kg, Damian Kiwior -64 kg oraz liderzy rankingu Olimpijskiego Tomasz Jabłoński -75 kg i Igor Jakubowski -91 kg, których rekordy w tym sezonie wynoszą 3-0.

- Trenujemy jeszcze na Florydzie, wczoraj wraz z Tomkiem Jabłońskim i Mateuszem Trycem mieliśmy trening biegowy na dystansie 10 km - mówił Marek Pietruczuk, a Tomasz Jabłoński dodał: - Zdrowie dopisuje, szykuję się na rewanż z Endry Jose Saavedra Pinto, którego pokonałem w poprzednim sezonie walczącego wtedy w barwach Mexico Guerreros. Jeśli chodzi o pozostałych chłopaków, nadal mocno chory jest Roger Hryniuk.

Gospodarze jeszcze nie ogłosili składu, ale zapewne, poza Endry Jose Saavedra Pinto -75 kg, będą w nim -49 kg Yoel Segundo Finol Rivas, -56 kg Jose Vicente Diaz Azocar i -91 kg Ronald Jose Gonzalez Silva. W wadze -64 kg porażki w tym sezonie ponieśli Joelvis Jesus Hernandez Martinez (jedną) i Luis Martin Arcon Diaz (dwie). 

Debiutanci z Wenezueli, biorąc pod uwagę tylko wyniki meczów z udziałem zawodników z wag -49 kg, -56 kg, -64 kg, -75 kg, -91 kg, w ostatniej kolejce wygrali z Condors Argentina 4-1, a wcześniej przegrali z Astana Arlans Kazakhstan 0-5 i USA Knockouts 2-3.

W tabeli grupy B z kompletem 18 punktów prowadzi ekipa Kazachstanu.Husaria z dorobkiem 6 punktów zajmuje 7 miejsce, a Caciques Venezuela jest na 6 pozycji - 7 pkt.

Szczegółowe wyniki http://www.worldseriesboxing.com/

Źródło informacji: RAFAKO Hussars Poland