O NAS

Liga WSB: Mateusz Tryc - świetnie po sparingach

 

Mistrz Polski Mateusz Tryc (-81 kg) wyleczył już kontuzję kostki, świetnie spisywał się na sparingach, a obecnie trenuje w Miami, gdzie w piątek bokserzy Rafako Hussars Poland spotkają się z USA Knockouts w lidze WSB. Transmisja w TVP Sport.

- Przerwa w treningach nie trwała wcale długo, bowiem już po kilku dniach wsiadłem na rower stacjonarny i ergonometr. Poza tym pracowałem nad wzmocnieniem siły rąk. Jaka będzie dyspozycja bokserska, okaże się w ringach, chociaż po sparingach czuję się świetnie. Jestem optymistą przed walką na Florydzie - powiedział Mateusz Tryc (-81 kg).

W pierwszej walce w tym sezonie przegrał nieznacznie na punkty z Chorwatem Hroje Sepem z Astana Arlans Kazakhstan. Gdyby Mateusz Tryc pokonał wyżej notowanego rywala, Husaria sensacyjnie pokonałaby jednego z faworytów zawodowych rozgrywek. - Ten pojedynek ciągle siedzi mi w głowie. Była szansa na wygranie, co tylko umacnia mnie w przekonaniu, że mogę skutecznie boksować z najlepszymi, bo oczywiście Sep to żaden leszcz. Mój najbliższy rywal zaś to pewna niewiadoma - przyznał pięściarz z Wyszkowa.

W wadze półciężkiej do tej pory w barwach USA Knockouts występował Steve Nelson. Przegrał dwa razy na punkty, w tym z Hrvoje Sepem. W potyczce z Chorwatem nie miał większych szans, w przeciwieństwie do Polaka. - Jako drużyna jesteśmy w stanie wygrać każdy mecz, a do kibiców apeluję o trzymanie kciuków za Husarię - dodał Mateusz Tryc, który boksował w Rafako Hussars Poland także w sezonie 2012/2013, w którym sezonie doszli do ćwierćfinału WSB. Walczył wtedy w kategoriach -73 kg i -85 kg.

Kiedy w tym sezonie pauzował z powodu kontuzji, jego miejsce w składzie zajął wicemistrz Polski Jordan Kuliński. W Azerbejdżanie przegrał w 5 rundzie i musi teraz pauzować.

Oprócz Mateusza Tryca, w Miami rywalizować będą Niemiec Hamza Touba (-52 kg), Dawid Michelus (-60 kg), bokser z Irlandii Północnej Stephen Gerard Donnelly (-69 kg) i debiutant Roger Hryniuk (+91 kg).

Więcej informacji o zawodnikach RAFAKO Hussars Polnad można znaleźć na stronie internetowej http://www.hussarspoland.com/.