O NAS

Liga WSB: Marek Pietruczuk wraca do składu

Po miesięcznej przerwie do składu Rafako Hussars Poland wraca Marek Pietruczuk (-56 kg). Wystąpi w meczu ligi zawodowej WSB z Caciques Venezuela, który odbędzie się 28 lutego czasu miejscowego w mieście Maiquetía.
 
W 1 kolejce tegorocznych rozgrywek bokser z Ostrołęki został znokautowany w 1 rundzie przez Garibaldy Gomeza (Puerto Rico Hurricanes). W jego miejsce walczył Sylwester Kozłowski - jedną walkę wygrał walkowerem, zaś ostatnio uległ wyraźnie na punkty Irlandczykowi Michaelowi Johnowi Conlanowi z Italia Thunder.
 
Oprócz Marka Pietruczuka, z Wenezuelą wystąpią też Dawid Jagodziński (-49 kg), Damian Kiwior (-64 kg) oraz niepokonani w tym sezonie kapitan Husarii Tomasz Jabłoński (-75 kg) i Igor Jakubowski (-91 kg). Obaj mają na koncie już po 3 zwycięstwa i są liderami rankingu Olimpijskiego Rio 2016.
 
Drużyna Husarii wybiera się za ocean już dziś, tj. 15 lutego, bowiem w ten piątek nasz zespół czeka spotkanie w Miami z USA Knockouts.
 
Szansę debiutu dostanie pochodzący z Łap na Podlasiu Roger Hryniuk (+91 kg). Wcześniej w wadze superciężkiej walczyli Paweł Wierzbicki i Litwin Mantas Valaviczius.
 
Z Amerykanami rywalizować będą również Niemiec Hamza Touba (-52 kg), Dawid Michelus (-60 kg), reprezentant Irlandii Płn. Stephen Gerard Donnelly (-69 kg) i Mateusz Tryc (-81 kg).
 
To będą ostatnie mecze pierwszej części rundy grupowej. Faza rewanżowe rozpocznie się w piątek 6 marca meczem w Wyszkowie z Puerto Rico Hurricanes.
 
Pięściarze Rafako Hussars Poland zdobyli do tej pory 6 pkt - 3 za zwycięstwo z Condors Argentina 5-0 i po 1 za porażki 2-3 z Puerto Rico Hurricanes, Astana Arlans Kazakhstan i Italia Thunder.


Źródło: RAFAKO Hussars Poland