O NAS

Liga WSB: Tomasz Jabłoński - Cavallaro jest bardzo dynamiczny

- Salvatore Cavallaro boksuje z odwrotnej pozycji i jest bardzo dynamiczny – mówi o swym piątkowym rywalu kapitan Rafako Hussars Poland Tomasz Jabłoński (-75 kg). Jutro o g. 20:00 w Koninie mecz z Italia Thunder w lidze zawodowej World Series of Boxing. Transmisja w TVP Sport.
 
Przeciwnikiem Tomasza Jabłońskiego, który w tym sezonie wygrał już 2 walki na ringach WSB, będzie brązowy medalista European Youth Championships 2013 Salvatore Cavallaro.
 
- Walczy z odwrotnej pozycji i jest bardzo dynamicznym zawodnikiem. Wydaje mi się, że jest bardzo niewygodny do boksowania i na pewno będzie trudnym rywalem. W poprzednim spotkaniu z Włochami, w ćwierćfinale przed 2 laty, przegrałem z innym mańkutem Tavaresem, boksującym teraz w lidze APB – powiedział Tomasz Jabłoński.
 
Pięściarz z Gdyni oraz pochodzący z Konina Igor Jakubowski (-91 kg) to liderzy swych kategorii w rankingu Olimpijskim do Rio. Obaj mają bilans walk 2-0, a jutro będzie okazja jeszcze go poprawić.
 
- Widziałem kilka pojedynków z udziałem Cavallaro, uważam, że będzie najbardziej wymagającym przeciwnikiem z grona moich dotychczasowych w tym sezonie rozgrywek WSB. Dam z siebie wszystko i postaram zrewanżować za porażkę z Tavaresem – dodał kapitan Husarii.
 
Włosi przyjechali do Warszawy w mocnym składzie, a dziś wraz z pięściarzami Husarii uczestniczyli w oficjalnym ważeniu. Tomasz Jabłoński twierdzi, że mocniejsi byli w poprzednich sezonach.
 
- Mecz z Włochami będzie na pewno trudny, ale nie uważam ich za liderów naszej grupy. Na pewno są w naszym zasięgu. Odszedł ich sponsor strategiczny, a do tego zmiany w lidze sprawiły, że są jednak słabszym teamem. Wcześniej bazowali na zagranicznych bokserach, choć oczywiście i tak mają w wielu wagach bardzo dobrych krajowych zawodników z medalami z wielkich imprez – mówi Tomasz Jabłoński.
 
Liderami ekipy Italii są trzej brązowi medaliści Igrzysk Olimpijskich Patrick „Paddy” Barnes -49 kg (Pekin, Londyn), Michael John Conlan -56 kg (Londyn) i Vincenzo Mangiacapre -64 kg (Londyn).

 

Źródło:RAFAKO Hussars Poland