O NAS

Liga WSB: trzy armaty w składzie Italia Thunder

Irlandczycy Patrick „Paddy” Barnes i Michael John Conlan oraz kapitan zespołu Vincenzo Mangiacapre to największe gwiazdy zespołu Italia Thunder, który w środę przyleciał do Polski. W piątek o g. 20:00 mecz w Koninie z Rafako Hussars Poland w lidze zawodowej World Series of Boxing. Transmisja w TVP Sport.
 
- Włosi przywieźli silny skład, a dodatkowy smaczek stanowi osoba ojca i trenera Michaela Johna Conlana. To właśnie ten szkoleniowiec był w narożniku naszego pięściarza Stephena Gerarda Donnelly, kiedy w świetnym stylu wygrywał pierwszą walkę w WSB w naszych barwach w meczu przeciwko drużynie z Kazachstanu – mówią szefowie Husarii Jarosław Kołkowski i Jacek Szelągowski.
 
Na ringu w Koninie w drużynie z Italii wystąpią trzej brązowi medaliści Igrzysk Olimpijskich Patrick „Paddy” Barnes -49 kg, Michael John Conlan -56 kg i Vincenzo Mangiacapre -64 kg oraz Salvatore Cavallaro -75 kg i Endri Spahiu -91 kg.
 
W poprzedniej kolejce Włosi wygrali w tym składzie z Puerto Rico Hurricanes 5:0. Swoją walkę walkowerem wygrał Endri Spahiu, który zastąpił w składzie Fabio Turchi. Został on pokonany przed czasem we wcześniejszym spotkaniu z Azerami (1-4). Punkt na wyjeździe zdobył tylko Patrick „Paddy” Barnes.
 
Ten doświadczony Irlandczyk ma w dorobku dwa brązowe medale Igrzysk Olimpijskich 2008, 2012, złoto ME 2010 Moskwa, srebro ME 2013 Mińsk. W ubiegłorocznych Igrzyskach Wspólnoty Brytyjskiej w Glasgow sięgnął po złoto, podobnie jak Michael John Conlan. Brąz wywalczył wtedy Stephen Gerard Donnelly -69 kg z Husarii.
 
Michael John Conlan w finale ubiegłorocznego Turnieju Feliksa Stamma wygrał na punkty z Sylwestrem Kozłowskim. W Koninie dojdzie do rewanżu.
 
Świetnym zawodnikiem jest też rywal Damiana Kiwiora Vincenzo Mangiacapre. Kolekcjonuje brązowe medale – z IO w Londynie, MŚ 2011 Baku i ME 2011 Ankara. W przeszłości z tym Włochem skutecznie walczył Michał Syrowatka – wygrał w meczu w Asyżu w 2011 roku i zremisował w Radomiu w 2010. Z kolei w ME 2010 w Moskwie lepszy był rywal.
 
Przeciwnikiem Tomasza Jabłońskiego będzie Salvatore Cavallaro młodzieżowy mistrz Włoch 2013. Rok temu przegrał finał turnieju Strandżata w Bułgarii z Turkiem Onderem Sipalem. W 2013 roku zdobył brąz MME w Holandii.
 
Albańskie korzenie ma 28-letni rywal Igora Jakubowskiego Endri Spahiu. Do tej pory cztery razy był w półfinale Mistrzostw Włoch. W grudniu po złoto sięgnął jego brat z wagi superciężkiej Alessio Spahiu.
 
Rafako Hussars Poland – Italia Thunder
-49 kg Dawid Jagodziński – Patrick Barnes
-56 kg Sylwester Kozłowski – Michael John Conlan
-64 kg Damian Kiwior - Vincenzo Mangiacapre
-75 kg Tomasz Jabłoński - Salvatore Cavallaro
-91 kg Igor Jakubowski - Endri Spahiu


Źródło:RAFAKO Hussars Poland