O NAS

Liga WSB: “Koziołków” potyczki z Elvinem Mamishzadą

Grzegorz Kozłowski będzie miał okazję zrewanżować się Elvinowi Mamishzadzie za porażkę swojego brata Sylwestra. W sobotę kolejny mecz Rafako Hussars Poland w zawodowej lidze WSB. W mieście Guba rywalem będzie Azerbaijan Baku Fires.
 
Przed 2 laty Sylwester Kozłowski po kontrowersyjnym werdykcie przegrał niejednogłośnie z Elvinem Mamishzadą na ringu w Wyszkowie. Jeden sędzia przyznał zwycięstwo Polakowi 49-46, a dwaj pozostali punktowali na korzyść przeciwnika 48-47, 49-46. Tym razem z tym zawodnikiem rękawice skrzyżuje Grzegorz Kozłowski i miejmy nadzieję, że braterski rewanż będzie udany.
 
Spore wyzwanie w Azerbejdżanie czeka jednego z liderów Husarii Dawida Michelusa (-60 kg). Spotka się z doświadczonym Albertem Selimowem, który w barwach Rosji zdobył złoto (2007) i brąz Mistrzostw Świata (2009) oraz 2-krotnie był Mistrzem Europy. W styczniu 2013 roku nie dał on żadnych szans boksującemu wtedy w Rafako Hussars Poland Jackowi Wyleżołowi.
 
Elvin Mamishzada, Albert Selimow i Arslanbek Machmudov (w Gubie spotka się z nim Litwin Mantas Valaviczius) wygrali walki w finałowym meczu rewanżowym poprzedniego sezonu ligi World Series of Boxing z Cuba Domadores. Dzięki temu Azerowie wygrali 3:2 i tym samym odrobili straty z pierwszego meczu. Doszło do dodatkowej walce, w której porażki doznał Yauheni Ramashkiewicz (-69 kg) z Azerbaijan Baku Fires.
 
W sobotę (transmisja w TVP Sport) w Gubie w tej wadze wystąpi Parviz Baghirov. W 2011 roku wygrał on w Dublinie Mistrzostwa Europy Juniorów w wadze -60 kg pokonując w finale… zawodnika Husarii Litwina Edgarasa Skurdelisa. W półfinale wygrał z Ormianinem Gorem Eritsyanem, który również był przymierzany do polskiej drużyny. Być może sposób na niego znajdzie Stephen Donnelly, który tak rewelacyjnie boksował z Kazachami w Lubinie.
 
Co ciekawe w MEJ 2010 we Lwowie z Parvizem Baghirowem wygrał kolejny z bokserów Rafako Hussars Poland – Kazimierz Łęgowski. Wtedy walczyli w wadze piórkowej. Parviz Baghirov ma w dorobku też brąz MMŚ 2012.
 
Od początku, tj. sezonu 10/11 w lidze WSB boksuje rywal Jordana Kulińskiego – mający za sobą starty w ekipie Rosji Soltan Migitinov (-81 kg). Na Igrzyskach Olimpijskich w Londynie wygrał 1 walkę, a odpadł
w 1/8 finału kat. -75 kg. Bez powodzenia boksował też w MŚ 2013.
 
W niemal identycznym składzie jak poniżej azerski zespół przegrał z debiutantem z Wenezueli 2-3, a punkty w styczniowym meczu zdobyli Albert Selimow i Arslanbek Machmudov, dwaj liderzy drużyny.
 
Azerbaijan Baku Fires – Rafako Hussars Poland
-52 kg Elvin Mamishzada – Grzegorz Kozłowski
-60 kg Albert Selimow – Dawid Michelus
-69 kg Parviz Baghirov – Stephen Donnelly
-81 kg Soltan Migitinov – Jordan Kuliński
+91 kg Arslanbek Machmudov – Mantas Valaviczius (rez. Roger Hryniuk)


Źródło: RAFAKO Hussars Poland