O NAS

Liga WSB: Jordan Kuliński - to ja mam dyktować warunki

- To jak mam dyktować warunki w ringu - mówi o swym debiucie w World Series of Boxing Jordan Kuliński (-81 kg). W sobotę będzie boksował w meczu Rafako Hussars Poland z Azerbaijan Baku Fires w mieście Guba.
 
- Jestem takim typem zawodnika, który gorączkowo nie biega po stronach internetowych w poszukiwaniu informacji o swym rywalu. Znam klasę azerskich pięściarzy, to finaliści poprzedniego sezonu ligi WSB, ale postaram się dyktować warunki w ringu. Jedyne co muszę wiedzieć o rywalu czy boksuje z normalnej czy odwrotnej pozycji - powiedział Jordan Kuliński.
 
Ten zawodnik dzisiaj wieczorem wraz z Grzegorzem Kozłowskim -52 kg, Dawidem Michelusem -60 kg, Irlandczykiem Stephenem Gerardem Donnelly -69 kg oraz Rogerem Hryniukiem i Litwinem Mantasem Valavicziusem obaj +91 kg polecą do Azerbejdżanu.
 
Pochodzący z Włocławka Jordan Kuliński w składzie Husarii zastąpił lekko kontuzjowanego Mateusza Tryca. W meczu z Astana Arlans Kazakhstan przegrał on nieznacznie z Chorwatem Hrvoje Sepem, co sprawiło, że ostatecznie Biało-Czerwonym nie udało się pokonać faworyzowaną drużynę z Kazachstanu (2-3).
 
- Walczymy na równi z silnymi zespołami i na pewno nie stoimy też na straconej pozycji w Azerbejdżanie. Mamy dwa silne punkty w postaci Dawida i Stephena, a każdy z naszej pozostałej trójki też jest w stanie wygrać swoją walkę. Jak najbardziej to mecz do wygrania - mówi podopieczny Zbigniewa Raubo. Transmisja z Guby w TVP Sport.
 
W sobotnim spotkaniu poza Jordanem Kulińskim zadebiutować ma też Mantas Valaviczius. To pierwszy Litwin w historii występów Husarii w lidze WSB. Pozyskany został w drafcie.
 
- Byłem w rodzinnym Włocławku podczas wygranej z Condors Argentina 5-0. Strasznie emocjonowałem się stojąc z boku, przy ringu czy też będąc z chłopakami w szatni. Zdecydowanie bardziej wolę być osobiście między linami. W Gubie w 1 rundzie okaże się tak naprawdę na ile ofensywnie będzie walczył mój przeciwnik - powiedział Jordan Kuliński.

Źródło: RAFAKO Hussars Poland