O NAS

Liga WSB: G. Kozłowski i Kuliński jadą do Azerbejdżanu

Grzegorz Kozłowski (-52 kg) i Jordan Kuliński (-81 kg) wystąpią w Rafako Hussars Poland w sobotnim meczu ligi WSB z Azerbaijan Baku Fires. Spotkanie odbędzie się w mieście Guba.
 
W składzie zastąpili Niemca Hamzę Toubę i Mateusza Tryca. - Obaj mają niegroźne kontuzje i zapewne będą gotowi do występu w 6 kolejce. Oczywiście sporo będzie zależało od postawy w Azerbejdżanie Grześka i Jordana - powiedział główny trener Husarii i reprezentacji Polski Zbigniew Raubo.
 
Do Guby jedzie też Steven Donnelly (-69 kg) z Irlandii Północnej, który w znakomitym stylu zadebiutował w Husarii w spotkaniu z Astana Arlans Kazakhstan. Pokonał w Lubinie Madiara Aszkejewa, który ma na rozkładzie kubańskiego Mistrza Olimpijskiego i Mistrza Świata Rosniela Iglesiasa.
 
W wadze lekkiej (-60 kg) pewne miejsce ma Dawid Michelus, na którego bardzo liczę również w starciu z silnymi Azerami - dodał szkoleniowiec.
 
Natomiast w wadze superciężkiej (-91 kg) tym razem wystąpi Litwin Mantas Valavicius albo Roger Hryniuk. Obaj w środę wieczorem lecą do Azji.
 
- Jestem dobrej myśli i liczę na kolejne punkty, na kolejne wygrane walki. Wynik całego meczu jest sprawą otwartą. Przed spotkaniem z Kazachami też słyszałem, że rozbiją nas w pył, że będzie kilka czasówek, a tymczasem niewiele zabrakło do naszego wspaniałego zwycięstwa 3-2 - mówi Zbigniew Raubo.
 
W poprzedni weekend bokserzy Rafako Hussars odnieśli pierwsze w swojej historii zwycięstwo 5-0 w World Series of Boxing; we wcześniejszych dwóch sezonach Husaria wygrywała 4-1 lub 3-2. Azerowie, finaliści 2014, są wyjątkowo trudnym rywalem, Husaria do tej pory przegrała z nimi cztery mecze po 0-5.


Źródło: RAFAKO Hussars Poland