O NAS

Liga WSB: Dawid Jagodziński - doświadczenie po naszej stronie

- Doświadczenie powinno być po naszej stronie - mówi Dawid Jagodziński (-49 kg), który jako pierwszy wejdzie na ring w sobotnim meczu ligi zawodowej WSB. Pięściarze Rafako Hussars Poland spotkają się w San Juanz Puerto Rico Hurricanes.
 
Transmisja z inauguracji Biało-Czerwonych w V sezonie World Series of Boxing  w TVP Sport, początek jutro o g. 23:55.
 
- Atutem naszego zespołu powinno być doświadczenie z poprzednich dwóch sezonów w lidze. W naszym składzie w stolicy Portoryko jest czterech zawodników, którzy już boksowali 5-rundowe walki WSB oraz Igor Jakubowski (-91 kg), który kilka miesięcy temu jako jedyny Polak zdobył  Mistrzostwo Unii Europejskiej - powiedział Dawid Jagodziński.
 
W piątek odbyła się oficjalna ceremonia ważenia. Żaden z zawodników Husarii nie miał problemu z osiągnięciem limitu swojej wagi. Z Portorykańczykami, poza Dawidem Jagodzińskim i Igorem Jakubowskim, boksować będą Marek Pietruczuk (-56 kg), Damian Kiwior (-64 kg) i kapitan drużyny Tomasz Jabłoński (-75 kg).
 
- W San Juan jest duszno i parno, co sprawia, że łatwo gubi się kilogramy i o ważenie byliśmy spokojni - mówi Tomasz Jabłoński, zaś Dawid Jagodziński dodał: - Niewiele wiemy i my o rywalach, i oni o nas. Ale po solidnych wielotygodniowych przygotowaniach, na szczęście bez kontuzji i chorób, jesteśmy bardzo optymistycznie nastawieni. Na sparingach dobrze mi szło z Grześkiem Kozłowskim i Maciejem Jóźwikiem.
 
Pozostali bokserzy trenują w Warszawie pod okiem Karoliny Łukasik i Henryka Żołnowskiego. Już za kilka dni poznamy skład na mecz 2 kolejki grupy B - z Astana Arlans Kazakhstan. Spotkanie z jednym z faworytów rozgrywek już za tydzień 23 stycznia w Lubinie na Dolnym Śląsku. Początek o g. 20:00.
 
Jutrzejszy mecz z Portorykańczykami rozegrany zostanie w hali sportowej Coliseo Pedrin Zorrilla w San Juan. Obiekty nosi nazwisko słynnego miejscowego baseballisty Pedrina Zorrilly. Dla miejscowych kibiców to sport narodowy, podobnie jak właśnie baseball.

Źródło: RAFAKO Hussars Poland