O NAS

Liga WSB - "kolorowa" prezentacja Puerto Rico przed meczem z Husarią

Tylko 14 bokserów Puerto Rico Hurricanes pojawiło się na oficjalnej prezentacji przed debiutem w lidze zawodowej WSB. W sobotnim meczu z Rafako Hussars Poland wystąpią - Janthony Ortiz -49 kg, Garibaldy Gómez -56 kg, Jan C. Rivera -64 kg, Yoandis Ferreas -75 kg i Michael Narváez -91 kg.
 
Prezentacja zespołu, które dopiero rozpoczyna występy w World Series of Boxing, miał trochę niespodziewany przebieg, bowiem zawodnicy pojawili się nie w oficjalnych dresach, tylko w "cywilu". Na zdjęciu przedstawiającym pierwszych rywali Husarii jest zatem bardzo "kolorowo", każdy pięściarz dobrał według własnego gustu spodnie i koszulkę... W ogóle obecnych było tylko 14 zawodników z całej kadry liczącej 23 bokserów.
 
W sobotę o godz. 19:00 (24:00 czasu polskiego; transmisja w TVP Sport) na ringu w San Juan dojdzie do meczu Puerto Rico Hurricanes z Rafako Hussars Poland. Największym doświadczeniem i obyciem na międzynarodowym w składzie gospodarzy może pochwalić się rywal Dawida Jagodzińskiego - Janthony Ortiz. Co prawda w zeszłorocznych mistrzostwach Portoryko zdobył srebrny medal w wadze -52 kg, ale na Igrzyskach w Londynie wystąpił w kategorii -49 kg. Po zwycięstwie z Sulemanu Tettehem (Ghana) 20-6, przegrał nieznacznie w 1/8 finału ze znakomitym Rosjaninem Dawidem Airapetianem 13-15 (zdobył brąz na tej olimpiadzie). Rosjanin ma w dorobku m.in. srebro i brąz Mistrzostw Świata oraz dwa złota Mistrzostw Europy.
 
Według portorykańskich dziennikarzy przeciwnik Marka Pietruczuka - Garibaldy Gómez dopiero rozpoczyna przygodę z wagą -56 kg. Miejscowi kibice liczą jednak szczególnie na Michaela Narváeza, z którym będzie boksował Igor Jakubowski. W tamtym roku dzięki losowaniu zdobył brąz Igrzysk Ameryki Środkowej i Karaibów, po porażce w półfinale z Wenezuelczykiem Alfonso Perezem 2-1. Wcześniej wygrał z nim niejednogłośnie w turnieju kwalifikacyjnym w Bogocie.
 
Przeciwnikiem kapitana Husarii Tomasza Jabłońskiego będzie Yoandis Ferreas (oficjalna pisownia), którego imię i nazwisko czasem zapisywane jest także jako Yovandi Ferreras. To zawodnik z Dominikany, który przegrał swoją pierwszą walkę pod koniec maja w ważnym dla Portorykańczyków turnieju "Jose Cheo Aponte Tournament" w Caguas.
 
Z kolei Damian Kiwior spotka się z Janem C. Riverą i to będzie pojedynek nr 3 w sobotnią noc.
 
Program walk:
-49 kg: Janthony Ortiz - Dawid Jagodziński
-56 kg: Garibaldy Gómez - Marek Pietruczuk
-64 kg: Jan C. Rivera - Damian Kiwior
-75 kg: Yoandis Ferreas - Tomasz Jabłoński
-91 kg: Michael Narváez - Igor Jakubowski

 

ŹRÓDŁO: RAFAKO Hussars Poland