O NAS

Jabłoński i Tryc zakończyli sezon w Bundeslidze

Tomasz Jabłoński (-75 kg) i Mateusz Tryc (-81 kg) zakończyli występy w lidze niemieckiej. Ich zespół - Nordhäuser SV zapewnił sobie mistrzostwo przed ostatnią kolejką. Obaj bokserzy mają należeć do liderów Rafako Hussars Poland w lidze World Series of Boxing.
 
- 10 stycznia naszą drużynę czeka mecz ostatniej serii w Hannoverze, ale my w nim już nie weźmiemy udziału. Koncentrujemy się na startach w profesjonalnych rozgrywkach WSB będących jednocześnie kwalifikacją olimpijską - powiedział kapitan Husarii Tomasz Jabłoński.
 
- Zgodziliśmy się na ich starty za zachodnią granicą tylko do końca grudnia. Teraz będą do dyspozycji trenerów Zbigniewa Raubo i Jerzego Baranieckiego, którzy zapewne częato będą korzystać z ich usług - mówią szefowie Husarii Jarosław Kołkowski i Jacek Szelągowski. 
 
W Bundeslidze walki odbywają się w nieco zmienionych limitach wagowych, dlatego pochodzący z Gdyni Tomasz Jabłoński boksował w kategorii -76 kg, a mieszkający w Wyszkowie Mateusz Tryc - 82 kg. Obaj Polacy nie ponieśli ani jednej porażki i tym samym mieli spory wkład w ligowym sukcesie Nordhäuser SV.
 
- W Bundeslidze rywalizowały 4 kluby systemem mecz i rewanż, dlatego rozgrywki są krótkie. Wygrałem dwa pojedynki na punkty. W lidze niemieckiej miałem zadebiutować już w poprzednim sezonie, ale ostatecznie w BC Straubing występował tylko Mateusz Tryc - dodał wychowanek SAKO Gdańsk.
 
- Przez cały rok 2014 nie przegrałem walki. Około 20 zwycięstw i jeden dyskusyjny remis. Cele na 2015 rok - dążenie do zdobycia kwalifikacji IO Rio 2016r - zapewnił Mateusz Tryc.
 
Tomasz Jabłoński będzie boksować na inugurację ligi WSB z Puerto Rico Hurricanes, a Mateusz Tryc ma szansę znaleźć się w składzie na spotkanie z Astana Arlans Kazakhstan - 23 stycznia w Lubinie.

ŹRÓDŁO: RAFAKO Hussars Poland