O NAS

Liga WSB: bardzo trudna inauguracja dla Husarii

- Jedziemy do San Juan w silnym składzie, ale Puerto Rico Hurricanes to bardzo trudny rywal - uważają szefowie Rafako Hussars Poland Jarosław Kołkowski i Jacek Szelągowski przed inauguracyjnym meczem sezonu 2015 w lidze World Series of Boxing.
 
We wtorek, 13 stycznia do Portoryko wraz z trenerami Zbigniewem Raubo i Jerzym Baranieckim wyjeżdżają Dawid Jagodziński (-49 kg), Marek Pietruczuk (-56 kg), Damian Kiwior (-64 kg), Tomasz Jabłoński (-75 kg) i Igor Jakubowski (-91 kg). Portorykańczycy składu swej drużyny jeszcze nie ogłosili.
 
- Kiedy rozpoczynaliśmy w 2012 roku występy w profesjonalnych rozgrywkach, każdy zespół na 10 dni przed meczem był zobliigowany do oficjalnego zaprezentowania składu. Później ten termin był skracany - do 7 dni, potem 5, a obecnie listę zawodników ogłasza sie najpóźniej 3 dni przed spotkaniem - powiedział team menedżer Husarii Jacek Szelągowski.
 
Dla Biało-Czerwonych to już trzeci sezon w światowej elicie. Portorykańczycy dopiero rozpoczynają starty w lidze WSB. Pierwszy mecz między tymi drużynami odbędzie się w nocy z 17 na 18 stycznia (czasu polskiego) w San Juan.
 
- Zapowiada się bardzo trudny mecz. Dla Portorykańczyków boks jest jednym z najważniejszych sportów. Sześć ze wszystkich ośmiu medali olimpijskich zdobyli właśnie bokserzy. Na wyspie, którą zamieszkuje niewiele ponad 3,5 mln ludzi, jest mnóstwo utalentowanej i pracowitej młodzieży marzącej o sukcesach na miarę np. zawodowego mistrza świata Miguela Cotto. Ekipę Huraganów czeka historyczny mecz w lidze WSB, do tego przed własną publicznością. Zapewne będą chcieli pokazać 200 proc. swych możliwości, co jeszcze bardziej powinno zmotytwac naszych zawodników - mówią zgodnie prezes Jarosław Kołkowski i odpowiedzialny za sprawy organizacyjne Jacek Szelągowski.
 
Pod nieobecność trenerów Zbigniewa Raubo i Jerzego Baranieckiego, treningi z pozostałymi bokserami Husarii w hali Torwaru prowadzić będą utytułowana pięściarka Karolina Łukasik i Henryk Żołnowski.

Źródło: RAFAKO Hussars Poland