O NAS

Liga WSB: zagraniczne wzmocnienia Puerto Rico Hurricanes

Siedmiu obcokrajowców z draftu pozyskała drużyna Puerto Rico Hurricanes przed swym debiutanckim sezonem w lidze World Series of Boxing. Za 2 tygodnie początek rozgrywek i mecz w San Juan z Rafako Hussars Poland.
 
Portorykańczycy są jednym z pięciu zespołów, które dołączają - lub wracają (jak w przypadku Lwich Serc z Wlk. Brytanii) do prestiżowej ligi zawodowej. Skład opierają na krajowych bokserach, ale nie zabraknie też zagranicznych wzmocnień.
 
W listopadowym drafcie przeprowadzonym w Korei Południowej Huragany z San Juan zakontraktowały m.in. 2-krotnego mistrza Szwecji Gabriela Richardsa (-91 kg). Być może to właśnie z nim rękawice skrzyżuje Mistrz Unii Europejskiej Igor Jakubowski.
 
Mierzący 195 cm wzrostu Gabriel Richards ma już pewne, choć niewielkie doświadczenie w WSB. Rok temu wystąpił w jednym meczu w barwach Argentina Condors. Szwedzki mańkut przegrał walkę z doświadczonym Węgrem Imre Szello z Italia Thunder.
 
W nocy z 17 na 18 stycznia (czasu polskiego) bokserzy Puerto Rico Hurricanes będą rywalizować z Portoryko w 5 wagach: -49 kg, -56 kg, -64 kg, -75 kg i -91 kg.
 
Z nowych zawodników, szansę debiutu mogą otrzymać także rywale Marka Pietruczuka (-56 kg) i Damiana Kiwiora (-64 kg) - mierzący 175 cm 22-letni Jose Peguero (-56 kg) z Amerykańskich Wysp Dziewiczych i 20-letni Carlos Adams (-64 kg) z Dominikany, który ma bilans 3-2 w lidze WSB w barwach USA Knockouts.

źródło: RAFAKO Hussars Poland