O NAS

Dawid Kiwior: szykuję się na mecz w San Juan

- Wróciłem do treningów i szykuję się na mecz w San Juan - mówi Damian Kiwior (-64 kg), który zapewne dołączy do Dawida Jagodzińskiego (-49 kg), Marka Pietruczuka (-56 kg) i Igora Jakubowskiego (-91 kg). Za niecały miesiąc mecz Rafako Hussars Poland z Puerto Rico Hurricanes w lidze WSB.
 
- Chyba już wyczerpałem limit pecha. Urazu doznałem w zderzeniu głowami z rywalem. Kontuzjowany łuk brwiowy się zagoi i liczę, że wystąpię na inaugurację nowego sezonu World Series of Boxing - powiedział pochodzący z Tarnowa Damian Kiwior, który uszkodził łuk podczas sobotniego meczu z Ukraine Otomans (5-6).
 
Trenerzy Zbigniew Raubo i Jerzy Baraniecki mają 3 pewniaków w składzie na mecz w San Juan. Jeśli nic złego się nie wydarzy, z Portoryko wystąpi też Damian Kiwior. Jedyną niewiadomą pozostaje obsada wagi średniej - o miejsce walczą Tomasz Jabłoński i Kamil Gardzielik.
 
- Wagowo nic się nie zmieniło, nadal będę boksował w kategorii -64 kg. Do startów w tej wadze przygotowuję się w sezonie 2015 - dodał Damian Kiwior, który w Mistrzostwach Polski walczy w wyższej kategorii. W tym roku zdobył srebro w Kaliszu przegrywając w finale 1-2 z byłym zawodnikiem Husarii Ireneuszem Zakrzewskim. Z kolei w 2013 roku wywalczył on brąz w Zawierciu. Natomiast przed 2 laty poniósł porażkę w finale Młodzieżowych Mistrzostw Polski, także w kat. -69 kg.
 
Damian Kiwior ma nadzieję, że rozgrywki WSB rozpocznie tak dobrze, jak zakończył poprzedni sezon. Wtedy pokonał jednogłośnie Juana Romero, a bokserzy Rafako Hussars Poland wygrali we Włocławku z Mexico Guerreros 3-2.

Źródło: RAFAKO Hussars Poland