O NAS

Liga WSB: trzech pewniaków na mecz w Portoryko

 

Za miesiąc bokserzy Rafako Hussars Poland stoczą pierwsze walki w nowym sezonie ligi WSB. Trenerzy Zbigniew Raubo i Jerzy Baraniecki mają 3 pewniaków w składzie na mecz w Portoryko.
 
W nocy z 17 na 18 stycznia (czasu polskiego) Biało-Czerwoni spotkają się z debiutującym w World Series of Boxing zespołem Puerto Rico Hurricanes.
 
Odkryta przez Krzysztofa Kolumba wyspa Portoryko leży pomiędzy Oceanem Atlantyckim na północy, a Morzem Karaibskim na południu. Jest państwem stowarzyszonym ze Stanami Zjednoczonymi.  Dlatego bokserzy, którzy znajdą się w portorykańskim ringu, wcześniej musieli odebrać amerykańskie wizy w ambasadzie w Warszawie. Jednym z pierwszych był Marek Pietruczuk (-56 kg).
 
Pięściarz pochodzący z Ostrołęki bardzo dobrze spisuje się u progu sezonu 2015 - wygrał walki w meczach towarzyskich reprezentacji z Niemcami oraz Husarii z Ukraine Otomans na zasadach WSB.
 
- Oprócz Marka Pietruczuka pewniakami w składzie na mecz z portorykańskim Huraganem są Dawid Jagodziński -49 kg i Mistrz Unii Europejskiej Igor Jakubowski -91 kg. W meczu w Łucku kontuzji łuku brwiowego doznał Damian Kiwior -64 kg, ale to nie jest poważny uraz i jego też widzimy między linami w San Juan - powiedzieli trenerzy Zbigniew Raubo i Jerzy Baraniecki.
 
Najwardszy orzech do zgryzienia szkoleniowcy Rafako Hussars Poland będą mieli z obsadą wagi -75 kg - wystąpi Tomasz Jabłoński lub Kamil Gardzielik. Pierwszego z wymienionych prześladują kłopoty zdrowotne, dlatego zabrakło go w niedawnych sprawdzianach międzynarodowych. Zastępujący go pięściarz z Konina poniósł dwie porażki.
 

ŹRÓDŁO: RAFAKO Hussars Poland