O NAS

Liga WSB: Hamza Touba w składzie Rafako Hussars Poland

Reprezentant Niemiec Hamza Touba (-52 kg) podpisał kontrakt na występy w Rafako Hussars Poland w lidze WSB w sezonie 2015. O miejsce w składzie będzie walczył z Grzegorzem Kozłowskim (Akademia Walki Warszawa).
 
- Hamza Touba pokazał się z bardzo dobrej strony pod koniec listopada w Karlinie, gdzie pokonał jednogłośnie na punkty Grzegorza Kozłowskiego - poinformowali szefowie Husarii Jarosław Kołkowski i Jacek Szelągowski.
 
Nowy sezon World Series of Boxing zespół Biało-Czerwonych rozpocznie meczem w Sanu Juan z Portoryko (-49 kg, -56 kg, -64 kg, -75 kg, -91 kg), a tydzień później z Kazachstanem w Lubinie. I wówczas na Dolnym Śląsku szansę debiutu być może dostanie Hamza Touba.
 
- W listopadowym drafcie w tej wadze wybraliśmy Koryuna Soghomonyana z Armenii. Tamtejsza federacja ostatecznie nie wyraziła zgody na występy jego, a także Gora Yeritsyana (-64 kg) w lidze WSB - dodali przedstawiciele Rafako Hussars Poland.
 
W ubiegłym roku niemiecki zawodnik Hamza Touba startował w Mistrzostwach Świata w Kazachstanie. W pierwszej walce pokonał 2-1 Brazylijczyka Juliao Neto, a w drugiej przegrał 0-3 z Uzbekiem Jasurbekiem Latipovem, który zdobył srebrny medal.
 
Znakomicie Hamza Touba spisał się w październikowych Mistrzostwach Niemiec w Straubing, w których wywalczył złoty medal pokonując w finale 3-0 doświadczonego Ronny Beblika, brązowego medalistę Mistrzostw Świata 2010 i Europy 2009.


Źródło: RAFAKO Hussars Poland