O NAS

Liga WSB: Husaria remisuje na Ukrainie

Bokserzy Rafako Hussars Poland remisują 3-3 po pierwszej części rozgrywanego w Łucku test-meczu z Ukraine Otomans 3-3. To sprawdzian przed nowym sezonem zawodowej ligi WSB.
 
- Znakomicie rozpoczęliśmy mecz z silnym zespołem Ukrainy, bowiem swoje walki wygrali Dawid Jagodziński i Marek Pietruczuk. Pierwszy z nich zwyciężył niejednogłośnie na punkty, zaś Marek Pietruczuk triumfował w wyniku kontuzji rywala. Lekarz przerwał walkę w 4 rundzie z powodu pogłębiającej się kontuzji łuku brwiowego Olega Dowhuna - powiedział team menedżer Husarii Jacek Szelągowski.
 
W kolejnych pojedynkach porażki ponieśli Damian Kiwior oraz Kamil Gardzielik i był remis 2-2. Na kolejne prowadzenie polską drużynę wyprowadził mistrz Unii Europejskiej Igor Jakubowski. Pierwsza sesja zakończyła się wynikiem 3-3, bowiem w ostatniej walce przegrał były Wicemistrz Świata młodzieżowców Paweł Wierzbicki. Rezultaty dwóch walk podopiecznych trenerów Zbigniewa Raubo i Jerzego Baranieckiego - z udziałem Kamila Gardzielika i Pawła Wierzbickiego - można jednak uznać za dyskusyjne.
 
W drugiej serii walk w Łucku boksować będą Grzegorz Kozłowski, Dawid Michelus, Rafał Perczyński, Mateusz Tryc, Roger Hryniuk.
 
- Nasi pokazali dobry boks z bardzo ciężkimi przeciwnikami. Zobaczymy jak wypadnie wieczorna sesja - dodał Jacek Szelągowski.
 
Test-mecz Ukraine Otomans - Rafako Hussars Poland
 
I seria walk
-49 kg Denis Kozaruk - Dawid Jagodziński zwycięstwo Jagodzińskiego 0-1
-56 kg Oleg Dowhun - Marek Pietruczuk zwyc. Pietruczuka 0-2
-64 kg Dmitrij Grynczenko - Damian Kiwior zwyc. Grynczenko 1-2
-75 kg Arsen Rizun - Kamil Gardzielik zwyc. Rizuna 2-2
-91 kg Arsen Azizow - Igor Jakubowski zwyc. Jakubowskiego 2-3
+91 kg Taras Neudachin - Paweł Wierzbicki zwyc. Neudachina 3-3
 
II seria walk
-52 kg Artem Fatych - Grzegorz Kozłowski
-60 kg Arnold Chegai - Dawid Michelus
-69 kg Bogdan Szełestiuk - Rafał Perczyński
-81 kg Denis Sołonenko - Mateusz Tryc
+91 kg Igor Szewadzutskij - Roger Hryniuk
 
 
Źródło: RAFAKO Hussars Poland