O NAS

Liga WSB: Bogdan Szełestiuk w składzie Ukraine Otomans

Brązowy medalista Mistrzostw Europy 2013 Bogdan Szełestiuk (-69 kg) jest w składzie Ukraine Otomans na test-mecz z Rafako Hussars Poland. Spotka się w najbliższą sobotę na ringu w Łucku z Rafałem Perczyńskim.
 
Oprócz brązowego medalu ubiegłorocznych ME w Mińsku, Bogdan Szełestiuk ma w dorobku też m.in. złoty medal ME Juniorów 2007 w wadze -57 kg. Znacznie większe sukcesy w boksie olimpijskim odnosił jego brat Taras - Mistrz Świata 2011 oraz brązowy medalista Igrzysk w Londynie 2012 i ME 2010 w wadze -69 kg.
 
W składzie gospodarzy są aktualni wicemistrzowie kraju -49 kg Denis Kozaruk i +91 kg Taras Neudachyn. Z brązowych medalistów Mistrzostw Ukrainy, które odbyły się we wrześniu w Kijowie, przeciwko Husarii boksować będą -56 kg Oleg Dowhun, -75 kg Arsen Rizun (wicemistrz kraju 2013), -81 kg Denis Solonenko.
 
W 2011 roku Denis Kozaruk został wicemistrz Europy studentów (w finale przegrał z Rosjaninem Magomedem Ibijewem, tym samym, który w lidze WSB pokonał Arkadiusza Lubomskiego), a 2 lata wcześniej zdobył w Rosji brąz w 1. edycji tych mocno obsadzonych zawodów.
 
Oleg Dovgun - rywal Marka Pietruczuka - w lipcu tego roku przegrał z Mistrzem Olimpijskim z Londynu (w wadze -52 kg) Kubańczykiem Robeisy Ramirezem 0-3 podczas prestiżowego Pucharu Prezydenta w Ałmatach. W poprzednim sezonie też Kubańczyk nie boksował przeciwko Rafako Hussars Poland, bowiem był zawieszony przez swoją federację.
 
Mający doświadczenie w WSB Denis Sołonenko, z którym jutro będzie boksował Mateusz Tryc, w marcu wygrał - jako zaledwie jeden z dwóch Ukraińców - turniej "Heroes Memorial" w Sewastopolu.
 
W 2013 roku Arsen Azizov (-91 kg) przegrał 1-2 na punkty z Rosjaninem Pawłem Nikitajevem w finale 2.SportAccord World Combat Games w St. Petersburgu.
 
W poprzednim sezonie zawodowej ligi World Series of Boxing zespół Ukraine Otomans w swojej grupie eliminacyjnej wygrał aż 8 z 10 meczów. Odpadł w ćwierćfinale po porażce z Russian Boxing Team.
 
- Na ważeniu wszyscy zawodnicy osiągnęli limity swoich wag - poinformował team menedżer Husarii Jacek Szelągowski.
 
Skład Ukraine Otomans
-49 kg Denis Kozaruk, -52 kg Artem Fatych, -56 kg Oleg Dowhun, -60 kg Arnold Chegai, -64 kg Dmitrij Grynczenko, -69 kg Bogdan Szełestiuk, -75 kg Arsen Rizun, -81 kg Denis Sołonenko, -91 kg Arsen Azizow, +91 kg Taras Neudachin, Igor Szewadzutskij.

Źródło: RAFAKO Hussars Poland