O NAS

Liga WSB: bez kontuzjowanego Jabłońskiego na Ukrainie

Kontuzjowanego Tomasza Jabłońskiego (-75 kg) zabraknie w składzie Rafako Hussars Poland na test-mecz z Ukraine Otomans. Sprawdzian drużyn ligi zawodowej WSB odbędzie się w najbliższą sobotę 13 grudnia w Łucku.
 
- W naszym składzie nastąpiła jedna zmiana - w wadze średniej Kamil Gardzielik zastąpił Tomasza Jabłońskiego - powiedzieli szefowie Husarii Jarosław Kołkowski i Jacek Szelągowski.
 
- Niestety nie wystąpię na Ukrainie, bo pękł mi lewy łuk brwiowy na sparingu. Za duże jest ryzyko pogłębienia kontuzji przed nowym sezonem WSB - dodał Tomasz Jabłoński.
 
Urazu doznał podczas walki sparingowej ze swym kolegą i zarazem rywalem w walce o miejsce w składzie Husarii Kamilem Gardzielikiem.
 
- W trakcie pierwszej rundy po ciosie prawym prostym doszło do rozcięcia łuku brwiowego Tomka. Może to nie było bardzo głębokie rozcięcie, ale uniemożliwia start w Łucku. Do momenta przerwania sparingu trochę lepsze wrażenie sprawiał Jabłoński - mówi trener Rafako Hussars Poland i reprezentacji Polski Zbigniew Raubo.
 
W miniony weekend Tomasza Jabłońskiego zabrakło w składzie Nordhäuser SV w meczu ligi niemieckiej z BC Straubing. Wyjazdowe spotkanie zakończyło się zwycięstwem, a swoją walkę zremisował inny pięściarz Husarii Mateusz Tryc (-81 kg). Zawodnik z podwarszawskiego Wyszkowa wystąpi z Ukraine Otomans w wadze półciężkiej.
 
Skład Husarii na test-mecz w Łucku (w dwóch turach - w sobotnie południe 5 walk i wieczorem 6 walk), ogłoszony przez trenerów Zbigniewa Raubo i Jerzego Baranieckiego - Dawid Jagodziński -49kg, Grzegorz Kozłowski -52kg, Marek Pietruczuk -56kg, Dawid Michelus -60kg, Damian Kiwior -64kg, Rafał Perczyński -69kg, Kamil Gardzielik -75kg, Mateusz Tryc -81kg oraz Igor Jakubowski -91kg, Paweł Wierzbicki i Roger Hryniuk obaj +91kg.
 

ŹRÓDŁO: RAFAKO Hussars Poland