O NAS

Liga WSB: Jordan Kuliński - wychowany na bluesie i jazzie

 - Wychowany na bluesie i jazzie - tak o sobie mówi jeden z nowych bokserów Rafako Hussars Poland Jordan Kuliński (-81 kg), który uwielbia obecnie m.in. rap. W nowym cyklu przedstawiamy sylwetki bokserów Husarii na nowy sezon ligi zawodowej World Series of Boxing.
 
Jordan Kuliński
data i miejsce ur - 03.10.1994, Włocławek
wzrost - 181 cm
waga - 81 kg
kluby - Włocławski Klub Bokserski "Start"
trenerzy od początku treningów - Henryk Kwiatkowski, Wiesław Zawadzki
medale w MP (od kadetów) - złoto (2009, 2010 - kadet), złoto (2011 - junior), srebro (2012 - junior) , srebro (2014 - senior)
sukcesy zagraniczne - srebro MTB im. F. Stamma 2014
praworęczny/leworęczny - leworęczny, boksuje z normalnej pozycji
bilans walk amatorskich - wygranych - 101, porażek - 11, remisów - 3
najtrudniejsza dotychczasowa walka krajowa i zagraniczna - w Polsce wygrana z Michałem Gerleckim na Grand Prix w Gdańsku 2013, zagraniczna - Artur Khachatryan (Armenia) podczas World Cup of Petroleum Countries, Beloyarsk
najważniejsi pokonani rywale krajowi i zagraniczni - w kraju Michal Gerlecki, Arkadiusz Szwedowicz, a z zagranicznych - Deividas Cekatiauskas (Litwa)
szkoła ukończona (lub w trakcie) - liceum profilowane w Zespole Szkół Samochodowych im. Tadeusza Kościuszko we Włocławku
bokserscy idole - Roy Jones jr., Guillermo Rigondeux, Floyd Mayweather, Mike Tyson, Dariusz Michalczewski
hobby - muzyka, głownie rap. Wychowany na bluesie i jazzie. Kultura hip-hopowa to moja druga pasja zaraz po boksie, którą poznałem i żyję w niej mniej więcej od tego samego okresu, co zacząłem trenować pięściarstwo. W wolnych chwilach zajmuję się produkcją muzyczną. Poza tym lubię też inne sporty, głównie koszykówkę.

Źródło: RAFAKO Hussars Poland