O NAS

Liga WSB: Ukraiński sprawdzian bokserów Husarii

13 grudnia bokserzy Rafako Hussars Poland stoczy sparingowy dwumecz z Ukraine Otomans. Spotkania drużyn ligi zawodowej WSB odbędą się w Łucku.
 
- Zdecydowaliśmy, że na Ukrainie wystąpi trochę nietypowo 11 naszych pięściarzy - w sesji południowej odbędzie się mecz w 5 kategoriach -49kg, -56kg, -64kg, -75kg i -91kg, a w wieczornej w wagach -52kg, -60kg, -69kg, -81kg i dwie walki w +91kg. Chcemy bowiem sprawdzić nowo pozyskanego Rogera Hryniuka
- powiedział trener Zbigniew Raubo.
 
Bokserzy Husarii na co dzień trenują na warszawskim Torwarze, a krótki wyjazd do Łucka będzie poważnym sprawdzianem przed nowym sezonem rozgrywek World Series of Boxing.
 
W poprzednim sezonie zespół Ukraine Otomans w swojej grupie wygrał aż 8 z 10 meczów. Odpadł w ćwierćfinale po porażce z Russian Boxing Team.
 
- Zobaczymy w jakiej formie są nasi bokserzy na miesiąc przed rozpoczęciem nowego sezonu. Na pewno mecze z Ukraińcami pomogą mi w ustaleniu składu na pierwsze mecze WSB - na wyjeździe z Portoryko i u siebie z Kazachstanem - mówi trener Zbigniew Raubo.
 
Natomiast o składzie na mecze z Ukraińcami przesądzą sesje treningowe i sparingowe na początku grudnia na Torwarze.

ŹRÓDŁO: RAFAKO Hussars Poland