O NAS

Liga WSB: Żaboklicki, Łęgowski i Hryniuk w Husarii

 

Trzej kolejni polscy bokserzy podpisali umowy z Rafako Hussars Poland. Kazimierz Łęgowski ma za sobą już debiut w zawodowej lidze WSB, a debiutantami są Daniel Żaboklicki i Roger Hryniuk.
 
- Chcemy aby najlepsi polscy pięściarze trenowali na co dzień wspólnie, z myślą o ich jak najlepszym starcie w kwalifikacjach olimpijskich i później już w Rio 2016. Nikogo nie przekreślamy, chociaż wcześniej różnie układała się współpraca z poszczególnymi zawodnikami i ich doradcami. Ponownie w naszej drużynie jest Kazimierz Łęgowski -64 kg, zaś nowi bokserzy to Daniel Żaboklicki -56 kg i Roger Hryniuk +91 kg - powiedzieli szefowie Husarii Jarosław Kołkowski i Jacek Szelągowski.
 
Z tej trójki w jesiennych Młodzieżowych Mistrzostwach Polski medal zdobył Roger Hryniuk. W półfinale zawodnik klubu Cristal Białystok przegrał 1-2 z Pawłem Wierzbickim (Boxing Sokółka), który już wcześniej wzmocnił Rafako Hussars Poland. Kazimierz Łęgowski (Bokser Chojnice) odpadł w ćwierćfinale tego turnieju. Natomiast walczący z odwrotnej pozycji 26-letni Daniel Żaboklicki (Legia Warszawa) będzie jednym ze starszych zawodników w zespole Husarii, a wiek młodzieżowca już dawno skończył.
 
Podpisanie kontraktów z tymi zawodnikami oznacza, że w Rafako Hussars Poland jest już 16 Polaków. W szerokiej kadrze znajduje się także 7 obcokrajowców wybranych w niedawnym drafcie na wyspie Jeju w Korei Płd.
 
- Kadra Husarii nie jest zamknięta, zresztą trenerzy Zbigniew Raubo i Jerzy Baraniecki często podkreślają, że chcieliby widzieć na sali treningowej wszystkich najlepszych polskich bokserów bez żadnych wyjątków - dodał team menedżer Jacek Szelągowski.
 
W tegorocznych Mistrzostwach Polski Seniorów w Kaliszu Kazimierz Łęgowski zdobył złoto w wadze -64 kg, a Daniel Żaboklicki srebro w wadze -56 kg, po porażce z Markiem Pietruczukiem (Victoria Ostrołęka), podstawowym zawodnikiem Husarii.

ŹRÓDŁO: RAFAKO Hussars Poland