O NAS

Liga WSB: Niemcy pokrzyżowali plany Husarii

Wycofanie Niemców pokrzyżowało plany Rafako Hussars Poland na nowy sezon zawodowej ligi WSB. W rozgrywkach zastąpiła ich drużyna Wielkiej Brytanii.

- Jadąc na draft do Korei Płd. liczyliśmy, że pozyskamy co najmniej 3 pięściarzy z Anglii, Irlandii lub Walii. Dopiero na miejscu okazało się, że Brytyjczycy wystawiają swój zespół w miejsce wycofanych Niemców, dlatego oczywiście ich zawodników nie będzie można wybierać, a na naszej liście np. nr 1 w wadze superciężkiej był Frazer Clarke - powiedział team menedżer Husarii Jacek Szelągowski.

- Mieliśmy spory problem, bowiem WSB poinformowało o zmianach około północy z wtorku na środę, a już o g. 9:00 miał się rozpocząć draft. Uaktualnione listy zagranicznych zawodników otrzymaliśmy o 2:30 w nocy. W krótkim czasie musieliśmy zmienić nasze wybory, wcześniej zasięgając informacji o pięściarzach, których znaliśmy mniej od Brytyjczyków. Generalnie z draftu jesteśmy zadowoleni, na papierze wygląda to dobrze, ale zobaczymy co będzie w praktyce - mówił szef drużyny Jarosław Kołkowski.

Zagranicznych bokserów będzie 7: -49 kg Davendro Singh (Indie), -52 kg Koryun Soghomonyan (Armenia), -60 kg Edgars Skurdelis (Litwa), -64 kg Gor Yeritsyan (Armenia), -69 kg Stephen Donnelly (Irlandia), -91 kg Rain Karlsson (Estonia), +91 kg Mantas Valavicius (Litwa).

- Ruszyła potężna machina organizacyjna 5 sezonu WSB, mamy mało czasu na podpisanie kontraktów, rozmowy z poszczególnymi federacjami narodowymi, przedstawienie wstępnego programu startów zagranicznych pięściarzy. Wraz z naszymi trenerami ustalimy, kiedy obcokrajowcy przyjadą na wspólne treningi i sparingi do Warszawy. Mnóstwo informacji należy sprawdzić, np. kwestie wizowe, bo przecież różnie to wygląda w poszczególnych państwach – dodał Jacek Szelągowski.

Rozgrywki rozpoczną się w połowie stycznia 2015 roku, a więc za niespełna 2 miesiące. W swojej grupie Rafako Hussars Poland spotka się m.in. z Puerto Rico Hurricanes, Venezuela Caciques, Italia Thunder, Astana Arlans i Azerbaijan Baku Fires.

Źródło: RAFAKO Hussars Poland