O NAS

Perczyński i Kuliński nowymi bokserami Rafako Hussars Poland

Coraz mniej niewiadomych w składzie Rafako Hussars Poland na 5. sezon zawodowej ligi World Series of Boxing. Do drużyny dołączyli Rafał Perczyński -69 kg i Jordan Kuliński -81 kg.
 
- Jordan Kuliński od początku listopada trenuje z zespołem, a na ostatnich sparingach stawił zacięty opór Mateuszowi Trycowi. Brakuje mu przygotowania wytrzymałościowego, ale nie wykluczone, że jakiś czas to Jordan przełamie Mateusza - powiedział team menedżer Husarii Jacek Szelągowski.
 
Trener Zbigniew Raubo chce dać szansę także swemu dawnemu podopiecznemu Rafałowi Perczyńskiemu. To kolejny zawodnik po braciach Kozłowskich, który mieszka w Warszawie. - W ostatnim czasie poczynił postępy, stąd jego obecność w naszym zespole - dodał prezes Rafako Hussars Poland Jarosław Kołkowski.
 
Na dziś w składzie Husarii jest 13 polskich i 7 zagranicznych pięściarzy. Do drużyny dołączą także kolejni bokserzy z Polski, którzy będą mieli nr 3 w rankingu, ale to nie oznacza, że po jakimś czasie nie będą na pozycjach 1 lub 2.
 
- Nikogo nie skreślam, każdy ma szansę, wszystko zależy od zawodników. Dziś przysłowiowy Kowalski ma miejsce w składzie na pierwszy mecz ligi WSB za 2 miesiące, ale to się może zmienić - przyznał trener Zbigniew Raubo.
 
Skład Husarii na nowy sezon ligi WSB:
 -49 kg Dawid Jagodziński, Davendro Singh (Indie)
-52 kg Grzegorz Kozłowski, Koryun Soghomonyan (Armenia)
-56 kg Marek Pietruczuk, Sylwester Kozłowski
-60 kg Dawid Michelus, Edgars Skurdelis (Litwa)
-64 kg Damian Kiwior, Gor Yeritsyan (Armenia)
-69 kg Rafał Perczyński, Stephen Donnelly (Irlandia)
-75 kg Tomasz Jabłoński, Kamil Gardzielik
-81 kg Mateusz Tryc, Jordan Kuliński
-91 kg Igor Jakubowski, Rain Karlsson (Estonia)
+91 kg Paweł Wierzbicki, Mantas Valavicius (Litwa)

Źródło: RAFAKO Hussars Poland