O NAS

Liga WSB: brytyjski kierunek w Husarii

- Sondujemy możliwość zatrudnienia Anglików i Irlandczyków, ale to nie jest przesądzone - mówi szef Rafako Hussars Poland Jarosław Kołkowski przed draftem do zawodowej ligi World Series of Boxing.
 
Wybór pięściarzy do piątego sezonu rozgrywek nastąpi 12 listopada na wyspie Jeju w Korei Południowej. Na miejscu będą przedstawiciele Husarii - Jarosław Kołkowski i Jacek Szelągowski.
 
- Do draftu zgłoszonych zostało ponad 240 bokserów z całego świata. Poszukujemy dwóch zawodników do wagi +91 kg oraz po jednym do kategorii -49 kg, -52 kg, -60 kg, -64 kg i -69 kg. Jesteśmy zainteresowani Anglikami i Irlandczykami, sondujemy możliwość ich pozyskania, ale to nie jest przesądzone. Równie dobrze możemy się zdecydować na reprezentantów innych krajów - powiedział Jarosław Kołkowski.
 
Dla przykładu w wadze superciężkiej na liście jest 13 zawodników - m.in. mierzący 198 cm wzrostu 23-letni Anglik Frazer Clarke, mistrz Unii Europejskiej z 2014 roku, a także 30-letni Albańczyk Nelson Hysa (196 cm), który w 2003 roku zdobył brąz ME juniorów na warszawskim Torwarze. A właśnie to miejsce jest bazą treningową Husarii.
 
- Prawdopodobnie będziemy podpisywali kontrakty z Europejczykami, także ze względu na względną bliskość Warszawy. Przyszłoroczne Mistrzostwa Europy zostały przesunięte na sierpień, co oznacza, że bokserzy ze Starego Kontynentu zostaliby z nami do końca sezonu, nie byłoby sytuacji, w której ktoś chciałby wcześniej odejść z zespołu. Jeśli chodzi o treningi, po rozmowach z zawodnikami, ich trenerami oraz naszymi szkoleniowcami Zbigniewem Raubo i Jerzym Baranieckim zdecydujemy, czy obcokrajowcy będą na stałe na Torwarze, czy będą przyjeżdżać kilka dni przed meczami, a na stałe trenować w swoich krajach - dodał prezes Husarii.
 
W lidze WSB nie ma obecnie żadnej drużyny z Wysp Brytyjskich, dlatego najmocniejsi pięściarze z tej części Europy szukają zatrudnienia w innych zespołach. Być może kilku z nich trafi do ekipy Biało-Czerwonych.

Źródło: RAFAKO Hussars Poland